Súhrn 15. kola druhej najvyššej súťaže

2012-10-28 12:00:00

Cez víkend sa odohralo iba päť druholigových duelov, súboj Ružinej so Šamorínom odložili pre nespôsobilý terén.

Súhrn výsledkov stretnutí 15. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)
Gól: 39. Banovič, ŽK: 33. Mikulič, 44. Trajcsik, 65. Peňaška - 57. Banovič, 59. Obžera, 66. M. Polaček, 90. Pecirep, rozhodovali: Jaška - Ferenc, Mikulaj, 805 divákov
V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, hostia využili štandardnú situáciu a Banovič v 39. min otvoril skóre. V 43. min Velický nepremenil pokutový kop. V druhom polčase malo domáce mužstvo prevahu, v 75. min Tomášikovu strelu zo 6 m zastavila žrď. Hostia taktickým výkonom udržali náskok a získali cenné tri body.

MFK Dolný Kubín - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:2)
Góly: 34. a 51. R. Ujčík - 5. Harvilko, 16. Tubonemi, ŽK: 63. Dolinajec - 33. Morháč, 35. Harvilko, 49. Greško, ČK: 22. Jurky (Dolný Kubín), rozhodovali: Trutz - Bednár, Hancko, 417 divákov
Domáci začali zakríknuto, čo sa im vypomstilo, keď v 5. min strelou od žrde otvoril skóre Harvilko. Vzápätí mohol vyrovnať Brčák, ale jeho hlavičku zastavila žrď. V 16. min poslal hostí do dvojgólového vedenia Tubonemi. Futbalisti Dolného Kubína potom začali viac bojovať a v 34. min znížil Ujčík. V druhom polčase ten istý hráč v 51. min vyrovnal. Domáci si za bojovnosť zaslúžili bod za remízu, keď hrali od 22. min bez vylúčeného Jurkyho a viackrát ich podržal aj skúsený 38-ročný brankár Ivan Trabalík.

MŠK Rimavská Sobota - Partizán Bardejov 4:2 (1:1)
Góly: 26. a 77. Sihelský, 52. a 60. J. Čertík - 20. Kuhajdík, 66. De Azevedo, ŽK: 28. S. Kica, 48. V. Staš, 85. Cuprišin (všetci Bardejov), rozhodovali: Marhefka - Jankovič, Hrdlička, 278 divákov
Na Gemeri sa hral napriek upršanému počasiu svižný futbal. Hostia sa ujali vedenia parádnou strelou Kuhajdíka, domáci vyrovnali hlavičkou Sihelského. V druhom polčase sa exportnou strelou predviedol domáci Čertík, ktorý potom hlavičkou zvýšil aj na 3:1. Bardejovčania síce znížili, ale posledné slovo na konečných 4:2 mal Sihelský.

MFK Dubnica nad Váhom - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 38. Šmahajčík, 68. J. Vaško, 82. A. Urban, ŽK: 50. Čiernik, 74. Klabník, 79. Božoň, 90. L. Beňo - 61. Šupej, 74. Janec, 86. Daško, rozhodovali: A. Somoláni - Žákech, Roszbeck, 214 divákov
Dubnica zaslúžene vybojovala výrazné víťazstvo nad húževnatým súperom. Oba tímy sa pokúšali hrať naplno, napriek rozmoknutému terénu a neustálemu dažďu. Dôležitým momentom bol gól, ktorý strelil Šmahajčík po prihrávke Augustíniho. Keď v 41. min nevyrovnal Kubena a v druhom polčase dvakrát nastrelili hostia žrď, dostali sa opäť k slovu domáci futbalisti. V 68. min zvýšil hlavou Vaško na 2:0 a potom sa dokázal v skrumáži skvele zorientovať Urban a zaťažil konto súpera tretím gólom. V závere domacich podržal brankar Maťašovský, ktorý zlikvidoval príležitosti Moronga a Daška.

MFK Zemplín Michalovce - FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (1:1)
Góly: 19. S. Danko - 40. Gešnábel, 67. Charizopulos, ŽK: 75. Gamkrelidze, 81. Perez, 88. L. Hruška - 69. D. Rehák, 86. Mujkoš, rozhodovali: Maršal - R. Sluk, Petríček, 560 divákov
Domáci vstúpili do stretnutia dobre a v 19. min sa ujali vedenia vďaka presnému zásahu S. Danka. Hráči nováčika zo Šale vyrovnali tesne pred prestávkou v 40. min, úspešným strelcom bol Gešnábel. Rozhodujúci moment stretnutia priniesla 67. min, keď hosťujúci Charizopulos zabezpečil Duslu tri body.

TJ Baník Ružiná - FC ŠTK 1914 Šamorín nehralo sa - zápas odložili pre nespôsobilý terén