Slovenská 19-tka sa rozlúčila víťazstvom

2012-10-16 12:00:00

Napriek triumfu nad Nórskom obsadili v tabuľke nepostupové 3. miesto. V slovenskom drese nastúpil aj R. Kovaľ.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v utorok v jej poslednom zápase turnaja I. fázy kvalifikácie ME 2013 nad Nórskom v Sarajeve 2:1. Zverenci trénera Milana Malatinského obsadili v skupine tretie miesto a ich postupové ambície sa nenaplnili. Z turnaja v Sarajeve postúpili do II. fázy kvalifikácie na jar budúceho roku prvé dva tímy - Bosna a Nórsko. Slováci majú ešte maličkú teoretickú nádej postúpiť ako jedno najlepšie mužstvo z tretieho miesta, v ich neprospech ale hovorí pasívne skóre zo zápasov s Bosnou a Nórskom. Mladí Slováci po nádejnom úvodnom víťazstve 5:0 nad Kazachstanom prehrali v druhom zápase s domácimi rovesníkmi 0:4. Duel s Nórmi sa lámal v posledných minútach polčasov, najprv v 45.+1 minúte vyrovnal na 1:1 Ondrej Duda, potom v 90.+3 minúte rozhodol o triumfe Slovákov Matúš Marcin.

V dnešnom dueli dostal v slovenskom drese príležitosť aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Róbert Kovaľ, ktorý hral vyše hodiny a v 62. minúte ho vystriedal Stanislav Lobotka.

Nórsko 19 - Slovensko 19 1:2 (1:1)

Góly: 30. Berisha - 45.+1 O. Duda, 90.+3 Marcin

ŽK: O. Duda, M. Marcin, Šmehyl

Rozhodoval: Strömbergsson (Švédsko)

SLOVENSKO 19: P. Lukáč - Habánek, Huk, Pintér, Mazáň - KOVAĽ (62. Lobotka), Niňaj - Šmehyl (62. Čery), O. Duda (84. J. Mihalík), Steinhübel - M. Marcin

NÓRSKO 19: Ovretveit - Vevatne (59. Birkelund), Grönner, Hoibraaten, Grögaard - Selnäs - Berisha (90.+3 Elyounoussi), Haraldseid, Rönning (54. Finne), Haugen - Ohi Kwoeme