Béčko zvíťazilo nad súperom zo Stropkova

2012-04-29 12:00:00

MŠK Tesla porazilo 2:0, keď oba presné zásahy MFK Zemplín zaznamenal útočník Lukáš Forgáč.

Michalovský rezervný tím zvíťazil v zápase 23. kola Majstrvstiev regiónu Východ nad Stropkovom 2:0 (1:0). Mužstvo prvýkrát koučoval staronový kormidelník Ondrej Duda, ktorý tak zaknihoval víťaznú premiéru.

Od úvodu duelu, ktorý sa hral vo veľkej horúčave na umelej tráve, mali územnú prevahu domáci futbalisti. Už v 6. minúte sa dostali na dostrel stropkovskej brány, v závare neuspeli postupne Ďuďa, Kokočák a Forgáč. V 26. minúte podnikli rýchlu kontru hostia, ale Brudňak famózne vychytal Motyku. Presne po polhodine hry odcentroval Devečka z ľavej strany a Forgáč hlavou nedal Petrovskému v bráne Tesly - 1:0. O šesť minút napriahol spoza šestnástky Pavlov, ale nenamieril presne. V 38. minúte vystrelil štipľavú strelu Kokočák, avšak Petrovský s námahou loptu vyrazil.

Prvú šancu druhého polčasu mali hostia, keď sa na dostrel michalovskej brány dostal Čepa, no Brudňaka neohrozil. O niekoľko sekúnd nato na opačnej strane vystrelil podobne Ceesay. V 55. minúte mali hostia obrovskú šancu na vyrovnanie, po centri Vachaľa hlavičkoval vysoký Varga iba do žrde. V 74. minúte bilas strelou z diaľky Brudňaka neprekvapil. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času pridali domáci gólovú poistku, v šestnástke hostí sa odhodlal k strele ľavačkou Forgáč a namieril presne k žrdi - 2:0.

MFK Zemplín Michalovce B - MŠK Tesla Stropkov 2:0 (1:0)

Góly: 30. a 86. L. Forgáč

ŽK: 62. M. Hreha (Michalovce)

Rozhodoval: Maliňák - 150 divákov

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak - D. Lorinc, Hutaj, A. Devečka, V. Kostovčík - Ďuďa (65. P. Fedor), Pavlov, A. Ceesay, Kokočák - L. Forgáč, A. Leško (56. M. Hreha, 77. Dulovič)

MŠK TESLA: Petrovský - Zápotocký, Bochin, K. Pavlík, Kuňuk (32. T. Kočiš) - Motyka (32. Vachaľ), F. Varga, Veselý, Onder - Čepa, Potoma (46. Bilas)

Najbližší program rezervy MFK Zemplín:

Nedeľa 6. mája o 16.30 hod.: Snina - Michalovce B (24. kolo)

Nedeľa 13. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Sabinov (25. kolo)

Nedeľa 20. mája o 17.00 hod.: Svit - Michalovce B (26. kolo)

Ostatné výsledky 23. kola Majstrovstiev regiónu Východ:

Veľký Šariš - Giraltovce 1:1, Nižný Hrušov - Vyšné Opátske 0:3, Barca - Haniska 3:3, Bardejovská Nová Ves - Snina 1:1, Spišské Podhradie - Sabinov 0:2, Krásna - Svidník 0:4, Humenné - Svit 3:1