Prekvapenie kola sa zrodilo v Podbrezovej

2012-04-22 12:00:00

V 26. kole II. ligy sa zrodili dve bezgólové remízy, prekvapenie sa zrodilo v Podbrezovej, ktorá prehrala s Dolným Kubínom.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 26. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže:

SOBOTA:

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dolný Kubín 0:1 (0:1)
Góly: 8. Jurky, ŽK: 12 Tubonemi, 81. Minčič - 69. Dolinajec, 70. Patrik Čarnota, 79. T. Gejdoš, rozhodovali: Mojsej - E. Weiss, Lieskovský, 710 divákov
Hostia v zápase ohrozili domáceho brankára dva razy, pričom hneď prvá strela Jurkyho po rohovom kope v 8. minúte a chybe domácej obrany rozhodla toto stretnutie. Domáci mali v priebehu celého duelu jednoznačnú prevahu, no na obranu Dolného Kubína na čele s brankárom Trabalíkom recept nenašli.

FK LAFC Lučenec - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0
ŽK: 24. Mižík, 50. Koliada, 61. Daško - 43. Balák, 63. L. Horváth, 70. Ojirogbe, 77. N. Pavlovič, 81. Krážel, rozhodovali: Špaček - Bednár, Tomčík, 535 divákov
Domáci nastúpili bez viacerých vykartovaných a zranených hráčov, čo sa prejavilo aj na ich hre. Prakticky za celých 90 minút si nevypracovali gólovú šancu. Hostia pohrozili len raz, no príležitosť Kubalu v 5. min zlikvidoval Michalík. Úroveň zápasu bola miestami až podpriemerná.

TJ Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 0:0
ŽK: 88. Kvasnica, 90. Peter Ďuriš, 90. P. Sládek - 57. Peňaška, 58. Bedecs, rozhodovali: Michlian - Vorel, Žákech, 1140 divákov
Zápas neponúkol veľa futbalovej kvality a hoci sa v ňom vyskytlo viacero pekných momentov, mužstvá sa rozišli po bezgólovej remíze. Hra sa v oboch polčasoch prelievala zo strany na stranu, dominovali však nepresnosti.

MFK Dubnica - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)
Góly: 38. L. Beňo, 80. Michal Filo (z pok. kopu) - 31. Škvarka, ŽK: 24. Abrahám, 70. Ižvolt - 80. A. Ceesay, ČK: 90+. Dargaj (Michalovce) za hrubý faul, rozhodovali: Šuniar - Ádám, Jankovič, 470 divákov
Michalovce po zmene trénera nastúpili s omladeným mužstvom a narobili v prvom polčase domácim veľa starostí. Lepší pohyb, agresivita aj snaha im priniesli vedúci gól v 31. min, kedy Škvarka z hranice šestnástky prekvapil domáceho gólmana Bajzu. Dubničania dlho na vyrovnanie nečakali, už v 38. min skóroval Beňo. O troch bodoch sa rozhodlo až v 80. min, za faul Ceesaya na Filipa Vavríka dostali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý využil Filo.

MŠK Rimavská Sobota - FC Petržalka 1898 3:1 (1:1)
Góly: 19. a 62. P. Sedlák, 78. Obročník - 43. Tomáš Hanzel, ŽK: 45. P. Kratochvíl (Petržalka), rozhodovali: Leško - Bobko, Špivák, 355 divákov
Hlavnou postavou zápasu bol domáci kapitán Pavol Sedlák, ktorý najprv v 19. min poslal Rimavskú Sobotu do vedenia, no tesne pred prestávkou nedal gól z pokutového kopu. Túto svoju chybu však napravil v druhom polčase, keď z priameho kopu zatočil loptu do pravého horného rohu a odpovedal na Hanzelov vyrovnávajúci gól. Konečný vyslédok stanovil po rohu Sedláka hlavou Obročník.

NEDEĽA:

MFK Ružomberok "B" - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)
Góly: 44. F. Serečin, 79. M. Nagy - 22. Kubus, ŽK: 64. Gallo - 25. T. Labun, 51. Šupej, 80. P. Moravčík, ČK: 28. M. Šavol (Liptovský Mikuláš), rozhodovali: R. Weiss - Brendza, Jenčura, 364 divákov
Zápas sa začal s územnou prevahou Ružomberčanov, ale v 22. min sa dostali do vedenia hostia, keď presne zakončil Kubus - 0:1. Od 28. min hral Tatran oslabený o vylúčeného brankára Šavola. Domácim sa podarilo vyrovnať krátko pred polčasovým hvizdom vďaka priamemu kopu Serečina do ľavého horného rohu bránky. O víťazstve ružomberskej rezervy rozhodla 79. min a v nej excelentná strela Nagyho z 25 m, proti ktorej nemal gólman hostí Jurčo najmenšiu šancu.