Béčko remizovalo s Vyšným Opátskym

2012-04-15 12:00:00

Zverenci trénera Marka Ondríka dvakrát prehrávali, nakoniec dosiahli remízu 2:2, keď skórovali A. Devečka a O. Podhorín.

V zápase 21. kola Majstrovstiev regiónu Východ medzi rezervou MFK Zemplín Michalovce a TJ FK Vyšné Opátske zrodila remíza 2:2 (1:1), keď za domácich skórovali obaja stopéri Adrián Devečka a Oliver Podhorín.

Hostia mohli otvoriť skóre už v 4. minúte, keď po faule Hrehu na Semana mali výhodu priameho kopu, ale kapitán Vilčko namieril iba do brvna. V 8. minúte Semanov priamy kop vytlačil na roh gólman Bréda. Aktívnemu Semanovi sav 21. minúte podarilo otvoriť skóre, keď po prihrávke Vilčka prestrelil Brédu - 0:1. O päť minút nato vystrelil domáci Forgáč nepresne. V 30. minúte Zemplínčania vyrovnali, keď výborne kopnutý priamy kop Devečku z 35 m skončil v sieti hostí - 1:1. V závere polčasu po rohu Semana hlavičkoval Bandžuch, ale na bránkovej čiare stojaci Pavlov vykopol loptu z bránkovej čiary.

Aj vstup do druhého polčasu mali lepší hostia, v 54. minúte Majoroš nahral Semanovi, ktorý po druhýkrát v zápase prekonal Brédu - 1:2. V 60. minúte mohli hostia zvýšiť vedenie, ale skúsený Majoroš vo veľkej šanci prestrelil domácu svätyňu. Do ďalšej príležitosti sa Vyšné Opátske dostalo aj o desať minút neskôr, Školník po narážačke s Majorošom zakončil nad. V 72. minúte zneškodnil výborný volej striedajúceho Jacka hosťujúci gólman Fedor. O dve minúty sa domáci predsa len dočkali vyrovnania, po Devečkovom priamom kope sa hlavou presadil Podhorín - 2:2. Záverečné slovo duelu patrilo Jackovi, ktorý však v dobrej pozícii vystrelil nad bránu.

MFK Zemplín Michalovce B - TJ FK Vyšné Opátske 2:2 (1:1)

Góly: 30. A. Devečka, 74. Podhorín - 21. a 54. Mir. Seman

ŽK: 4. M. Hreha - 24. Školník, 35. P. Zábavník, 64. Bandžuch, 83. Kudlata

Rozhodoval: Mišenčík - 200 divákov.

MFK ZEMPLÍN B: Bréda - Pavlov (60. Hutaj), Podhorín, A. Devečka, M. Hreha - D. Lorinc (46. L. Jacko), V. Kostovčík, S. Danko, Kokočák - L. Forgáč, Ďuďa

TJ FK: N. Fedor - Školník, P. Zábavník, Sciranka, Kudlata - Bandžuch (77. Steininger), Korfanta, P. Angelovič, J. Majoroš, Vilčko - Mir. Seman

Najbližší program MFK Zemplín B:

Nedeľa 22. apríla o 16.00 hod.: Haniska - Michalovce B

Nedeľa 29. apríla o 10.30 hod.: Michalovce B - Stropkov

Nedeľa 6. mája o 16.30 hod.: Snina - Michalovce B

Ostatné výsledky 21. kola Majstrovstiev regiónu Východ:

Nižný Hrušov - Giraltovce 0:2, Barca - Veľký Šariš 5:2, Bardejovská Nová Ves - Haniska 1:1, Spišské Podhradie - Stropkov 1:0, Svidník - Svit 1:0, Krásna - Sabinov 2:2, Humenné - Snina 2:0