Michalovčania vysoko prehrali v Ružomberku

2012-04-08 12:00:00

Tamojšej rezerve podľahli 0:4, dva góly za domáce mužstvo vsietil bývalý hráč MFK Zemplín Filip Serečin.

Michalovskí futbalisti si z pôdy ružomberskej rezervy odvážajú vysokú štvorgólovú prehru 0:4, keď už v 16. minúte prehrávali rozdielom troch gólov.

Domáci mali výborný vstup do zápasu a už v tretej minúte otvoril skóre presnou strelou Almaský. Oďalšie štyri minúty bolo už 2:0, keď sa po rohovom kope presadil Nagy. To však z domácej strany nebolo všetko, v 14. minúte ešte Bartoš úspešný nebol, ale o dve minúty nato Exmichalovčan Serečin po strele z hranice šestnástky už áno - 3:0! MFK Zemplín sa na dostrel domácej brány dostal až v 26. minúte, keď tiesnený Gamkrelidze zakončil iba do Smiešku. V závere polčasu hostia získali prevahu a opäť mal príležitosť Gamkrelidze, avšak jeho strela skončila tesne nad brvnom Smieškovej brány. V 44. minúte vystrelil z päťky Uškovič, obrancovia jeho nebezpečný pokus zblokovali na roh.

Cez polčas urobil tréner hostí Vlastimil Petržela hneď dve zmeny v zostave, Krmpotiča nahradil Waseem a Jakubča Hottek. Desať minút po prestávke to skúšal pätičkou Gamkrelidze, ale Smiešku neprekvapil. V 62. minúte domáci aj po štvrtýkrát, z priameho kopu prekonal Brédu Serečin a pridal svoj druhý gól v zápase. O šesť minút nato vypálil z 30 metrov striedajúci Waseem a gólman domácej rezervy jeho strelu s námahou vyrazil. V 75. minúte opečiatkoval Markovič brvno michalovskej svätyne. Ten istý hráč mal v závere možnosť pridať piaty domáci gól, ale zoči-voči Brédovi neuspel.

MFK Ružomberok B - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (3:0)

Góly: 3. Almaský, 7. M. Nagy, 16. a 62. F. Serečin

ŽK: 25. Ivan Kotora - 13. Krmpotič, 30. Korijkov, 32. J. Hořava, 80. Dargaj

Rozhodoval: Páchnik - 233 divákov

MFK B: Smieška - L. Lupták st., Práznovský, V. Kováč, Janso - R. Bartoš, Ivan Kotora (52. M. Markovič), M. Nagy (66. Ondrek), Almaský - F. Serečin, Gerec (71. M. Ondrík)

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Dargaj, Krmpotič (46. Waseem), Korijkov, Jakubčo (46. Hottek) - D. Kunca, J. Hořava, Kovaľ (74. Škvarka), Gamkrelidze - Rák, Uškovič

Sobota 14. apríla o 19.30 hod.: Michalovce - Myjava (25. kolo)

Utorok 17. apríla o 19.30 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (dohrávané 20. kolo)

Sobota 21. apríla o 16.00 hod.: Dubnica - Michalovce (26. kolo)