Príprava rezervy MFK Zemplín vrcholí

2012-03-07 12:00:00

Pod vedením staronového trénera Marka Ondríka zatiaľ odohrala päť prípravných duelov.

Takmer dva mesiace sa pripravujú na jarnú časť súťaže hráči rezervného tímu MFK Zemplín Michalovce, ktorý účinkuje v regionálnych majstrovstvách Východu. Mužstvo zimujúce na ôsmom mieste tabuľky štartuje jar o týždeň v nedeľu.

Zatiaľ jediná výhra

Na lavičke michalovského béčka je opäť kormidelník Marek Ondrík, ktorý mužstvo viedol v trinástich jesenných zápasoch, potom ho vystriedal Ondrej Duda. „V príprave je približne 12 hráčov. Trénujeme štyrikrát do týždňa. Využívame umelý trávnik v areáli nášho štadióna alebo Základnej školy na Okružnej ulici, telocvičňu aj posilňovňu. Počas víkendov hrávame prípravné zápasy, doteraz sme ich odohrali päť,“ povedal na úvod M. Ondrík. Na úvod prehrali doma s Trebišovom 0:2. Nasledovala remíza 2:2 s Veľkými Revištiami, výhra 5:0 so Sobrancami a prehra so Sninou 2:3. Naposledy Zemplínčania neuspeli v Stropkove, kde prehrali 1:2. „Príležitosť dostávajú všetci hráči, pomáhajú nám aj hráči A - mužstva. Smerom dopredu hráme dobre, no vzadu sa dopúšťame individuálnych chýb. Aj keď sme iba raz zvíťazili, s hrou mužstva môžem vysloviť spokojnosť,“ pokračoval tréner MFK Zemplín B.

Pätica novicov

Do začiatku jarnej ouvertúry, ktorá je naplánovaná na nedeľu 25. marca, odohrajú Michalovce ešte dva zápasy. „Túto sobotu o 17. hodine nastúpime doma proti Snine a o týždeň bude nasledovať generálka na pôde Giraltoviec. Súťaž štartujeme na ihrisku košickej Barce,“ uviedol M. Ondrík, ktorý je zároveň asistentom Vlastimila Petrželu pri kormidle druholigového mužstva. Oproti jeseni sa v kádri rezervy udialo niekoľko zmien. „Dvojica obrancov Radoslav Urban a Jaroslav Tokár, ktorí odišli do Lipian resp. V. Revíšť. Pribudlo päť nových hráčov: Daniel Lorinc, Ján Pavlov, Marián Hreha, Patrik Dulovič a Marián Hrinda,“ informoval 37-ročný lodivod. Do prípravy s áčkom sa zapojila dvojica Marek Mihok a Lukáš Forgáč.

DEFINITÍVA OHĽADOM ÁČKA DNES

V sobotu by mala odštartovať jarná časť II. futbalovej ligy. Vyzerá to tak, že Michalovčania, ktorí sa mali predstaviť na domácej pôde proti Liptovskému Mikulášu, si na ostrý štart súťaže ešte budú musieť počkať. Vedenie MFK Zemplín po dohode so súperom poslalo Únii ligových klubov (ÚLK) žiadosť o odloženie sobotňajšieho zápasu s Liptákmi kvôli nespôsobilej hracej ploche. Kluby sa dohodli aj na náhradnom termíne, ktorým je utorok 17. apríla. Odloženie duelu by dnes mala potvrdiť ÚLK.

Zdroj: denník Korzár