Slovenská 19-tka v druhom súboji vysoko prehrala

2011-10-06 12:00:00

Srbským rovesníkom podľahla 0:5, z Michalovčanov dostali príležitosť Ľubomír Korijkov a Róbert Kovaľ.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov prehrala v druhom prípravnom zápase v Srbsku s domácim výberom vysoko 0:5, keď hetrikom zaskvel domáci útočník Dragičevič. V tíme vedenom trénerom Petrom Gergelym dostal od úvodu príležitosť obranca MFK Zemplín Michalovce Ľubomír Korijkov, ktorý odohral celé stretnutie. V 65. minúte vybehol na trávnik ďalší Michalovčan, stredopoliar Róbert Kovaľ. Brankár Miloslav Bréda tentoraz príležitosť nedostal.

Góly: 28., 30. a 59. Dragičevič, 16. Dimič, 76. Dordevič (11m)

ŽK: Pavlovski, Poletanovič - Ondrek

SRBSKO "19": Pajovič - Stojkovič (79. Vidovič), Spajič, Daroja, Aksentijevič (66. Rudič) - Dimič (79. Dučanovič), Pavlovski, Petrovič (79. Šaka) , Nikolič (52. Poletanovič) - Dordevič, Dragičevič (79. Božovič)

SLOVENSKO "19": Lešňovský - Kemláge, KORIJKOV, Niňaj, Mečiar (46. Mazáň) - Dzurík - Schranz (46. Turčák), Čermák (46. Malec) - Ivanko-Macej (46. Ondrek), Oršula - Mészáros (65. KOVAĽ)

Peter Gergely (tréner Slovensko "19"): "Domáci boli v prvom polčase veľmi efektívni, využili naše tri chyby - po pol hodine hry bolo prakticky po zápase. Aj keď sme sa snažili s tým niečo urobiť - chceli sme dať gól, urobili sme opäť dve chyby, ktoré súper znova využil. Zo šiestich šancí súper premenil päť. V zápase sme dali šancu všetkým hráčom, ktorí nehrali v utorok a kvalita bola jednoznačne na strane súpera."