Čo je s trojicou michalovských útočníkov?

2011-09-22 12:00:00

Oliver Špilár, Emil Le Giang a Dominik Fótyik pre zranenia už dlhšie absentujú v zostave MFK Zemplín. Kedy opäť nastúpia v zápase?

Futbalistom druholigového MFK Zemplín sa vo svojej súťaži zatiaľ darí výborne, pretože im po deviatich odohratých zápasoch patrí vedúca priečka. A to aj napriek tomu, že tréner Vlastimil Petržela sa už dlhšie nemôže spoľahnúť na trojicu útočníkov Olivera Špilára, Emila Le Gianga a Dominika Fótyika, ktorí chýbajú pre zranenia. Kedy opäť nastúpia v majstrovskom stretnutí?

Stropkovský odchovanec Oliver Špilár (v strede) po zlomenine nohy už o dva týždne začne trénovať naplno.

Oliver Špilár

Najdlhšie spomedzi tejto trojice zakončovateľov pauzuje 18-ročný Oliver Špilár, ktorý si ešte koncom júla na tréningu zlomil nohu. Naposledy nastúpil v prvom kole doma proti Lučencu a odohral rovnú hodinu. „Prasknutá predpriehlavková kosť sa zrástla dobre, nebolí ma a individuálne už trénujem. O dva týždne mám ísť na kontrolu a po nej už budem môcť začať naplno zarezávať,“ povedal odchovanec stropkovského futbalu Oliver Špilár, ktorý si na ďalší štart v michalovskom drese bude ešte nejaký ten týždeň počkať.

Dominik Fótyik

Rodák z Nových Zámkov, ktorý je v Michalovciach na ročnom hosťovaní zo Žiliny, chýba v zostave Zemplínčanov od zápasu s Rimavskou Sobotou. Naposledy nastúpil v Dubnici, kde odohral 78 minút. „Podľa lekárov som mal preťažené triesla. Včera som už prvýkrát trénoval naplno. Hrať by som chcel už v sobotu proti Moldave nad Bodvou, ale zrejme si na návrat počkám ešte týždeň,“ prezradil Dominik Fótyik, ktorý pred pár dňami oslávil 21. narodeniny.

Útočník Emil Le Giang (vľavo) si bude musieť na takého súboje v zápasoch ešte niekoľko dní počkať.

Emil Le Giang

Posledným do partie je ďalší Žilinčan hosťujúci v michalovskom klube Emil Le Giang, starší brat brankára Patrika, ktorý kvôli natrhnutému svalu pauzuje už vyše tri týždne. Poslednýkrát sa rodák z Fiľakova v drese MFK Zemplín objavil v pohárovom zápase na pôde Liptovského Mikuláša, kde odohral 64 minút. „Včera som už vyskúšal naplno trénovať, v pondelok ešte idem na poslednú kontrolu do Prešova. Keď bude všetko v poriadku, tak v Dolnom Kubíne by som už mohol hrať. Nechcem však nič unáhliť, aby som si zranenie neprivodil naspäť,“ uviedol 20-ročný Emil Le Giang.

PRICHÁDZA JOZEF DOLNÝ

V posledný deň prestupového termínu získal MFK Zemplín Michalovce ďalšiu posilu do útoku. Je ním talentovaný 19-ročný zakončovateľ Jozef Dolný, ktorý prichádza na polročné hosťovanie z 1.FC Tatran Prešov. Dolný v žiackom veku prestúpil zo Spišského Podhradia do Tatrana a už ako 17-ročný debutoval v Corgoň lige v stretnutí proti MFK Košice. Káder Zemplínčanov naopak opúšťa gruzínsky stredopoliar Georgii Gamkrelidze, ktorý odišiel na polročné hosťovanie do Rimavskej Soboty.

Zdroj: denník Korzár