Srbky v Michalovciach porazili Ukrajinu

2011-09-19 12:00:00

V kvalifikačnom zápase o postup na ME vyhrali futbalistky Srbska nad Ukrajinkami 4:2, po polčase 3:2.

Futbalistky Srbska nezačali duel najlepšie, pretože prehrávali 0:1 aj 1:2, ale ešte do prestávky stav zápasu otočili na 3:2 vo svoj prospech. Hneď v úvode druhého dejstva hry pridali reprezentantky Srbska aj štvrtý gól a rozhodli o svojom triumfe nad Ukrajinou.

Srbsko "19" - Ukrajina "19" 4:2 (3:2)

Góly: 42. a 47. Stankovičová, 24. Damjanovičová, 34. Savanovičová - 17. Vorontsovová, 26. Yakovishynová

ŽK: 63. Krstičová - 64. Pylypivová

ČK: 90. Pylypivová (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Lehtovaaraaová - Mäaenpääová (obe Fínsko), Mišková-Majkúthová (SR) - 350 divákov.

SRBSKO "19": Stojakovičová - Dordevičová, Krstičová, Savanovičová, Bobičová, Čankovičová (87. Popovová), Iličová, Damjanovičová, Čubriloová (89. Maleševičová), Smiljkovičová, Stankovičová (84. Radišičová)

UKRAJINA "19": Poznokhirevová (46. Gayevsková) - Voroninová, Shmatková, Khimychová, Pylypivová, Tomylková (71. Shilovová), Vorontsovová, Yakovishynová, Maiborodinová (54. Moloshyková), Tielnová, Kravetsová