Michalovce nestačili na Banskú Bystricu

2011-09-13 12:00:00

V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1, na penalty už MFK Zemplín prehral 3:4.

Michalovskí futbalisti skončili svoju pohárovú púť v Slovnaft cupe v druhom kole, v ktorom na domácej pôde nestačili na corgoňligovú Duklu Banská Bystrica, keď jej podľahli po penaltovom rozstrele. Rozhodujúcu jedenástku premenil skúsený brankár Tomáš Belic.

MFK Zemplín Michalovce - FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1), na strely zo značky PK 3:4

Do 3. kola postúpila Banská Bystrica

Rekordná návšteva na michalovskom štadióne si mohla zakričať gól už v prvej minúte, ale bombu obrancu Waseema vyrazil gólman Belic na rohový kop. Vo výbornom stretnutí odpovedali hostia v 9. minúte Ľuptákom, ktorý opečiatkoval ľavú žrď brány MFK Zemplín. Za okamih vystrelil aj Škvarka, no Belic bol na mieste. V 19. minúte sa favorizovaný prvoligista dostal do vedenia, keď sa po narážačke na ľavej strane presadil strelou k žrdi aktívny Ľupták – 0:1. Aktívni Michalovčania sa zaslúženej odmeny dočkali už o sedem minút neskôr, keď na pravej strane Waseem pekne uvoľnil Škvarku a ten pomedzi Belicove nohy vyrovnal – 1:1. O štyri minúty nabila nová posila Zemplínčanov Hesek Krmpotičovi, ktorého tvrdú strelu zblokovala obrana hostí. Na druhej strane strelu Ľuptáka chytá P. Le Giang. V posledných sekundách prvého polčasu zahrávala Dukla roh, lopta sa dostala až ku kapitánovi Pančíkovi a ten z výhodnej pozície tesne minul domácu svätyňu.

Na začiatku druhého dejstva hry zverenci Vlastimila Petrželu zatlačili corgoňligistu, v 48. minúte odcentroval Kunca na voľného Ceesayho a ten v obrovskej šanci prekopol ľavačkou Belicovu bránu. O dve minúty centroval z pravej strany pre zmenu Krmpotič a skúsený Bažík si loptu takmer zrazil do vlastnej brány. O ďalšie dve minúty našiel Waseem nabiehajúceho Kuncu, ktorý priťukol v pokutovom území Škvarkovi, no nebezpečenstvo včas zahasil Belic. Domáci pokračovali vo výbornom výkone a v 67. minúte sa po druhýkrát v zápase mohol presadiť Škvarka, ale gólman Banskej Bystrice vytiahol vynikajúci zákrok. Šancí ubudlo, ďalšiu si vypracovali hostia až v 83. minúte, keď napriahol striedajúci Hlinka a P. Le Giang krásnou robinzonádou vylačil loptu na roh. V nadstavenom čase sa po rohovom kope lopta dostala až ku Jakubkovi, ale brankár Zemplína pri jeho strele čaroval a loptu vytlačil tesne vedľa žrde. Po deväťdesiatich minútach bol stav nerozhodný, preto prišli na rad penalty. Hneď prví dvaja domáci futbalisti Faleiro a Krmpotič stroskotali na výbornom Belicovi. Kokočák síce ešte vyrovnal na 3:3, ale následnú rozhodujúcu jedenástku premenil hrdina Belic a poslal tak Duklu do tretieho kola pohára.

Góly: 26. Škvarka - 19. B. Ľupták

Penaltový rozstrel: Faleiro - nedal - 0:0, Uškovič - dal - 0:1, Krmpotič - nedal - 0:1, M. Hlinka - dal - 0:2, L. Hruška - dal - 1:2, Jakubko - dal - 1:3, Hottek - dal - 2:3, M. Pančík - nedal - 2:3, Kokočák - dal - 3:3, Belic - dal - 3:4

ŽK: 56. Krmpotič, 73. Waseem – 36. Bažík, 39. Jakubko, 61. M. Turňa, 75. Chupáč

Rozhodoval: Chmura - 2735 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem, Hottek, L. Hruška, A. Ceesay - Škvarka, Kovaľ (80. Faleiro), Jakubčo (64. Zonzon), Krmpotič, D. Kunca - A. Hesek (75. Kokočák)

FK DUKLA: Belic - M. Turňa, Kupčík, Chupáč, S. Savič - Považanec (46. Johancsik), J. Prekop (76. Uškovič), Bažík (58. M. Hlinka), B. Ľupták - M. Pančík, Jakubko