Filip Serečin spasil Michalovce

2011-08-08 12:00:00

Kanonier MFK Zemplín Serečin sa dostáva do streleckej pohody, v druhom zápase za sebou skóroval.

V Michalovciach sa v sobotu predstavil ambiciózny nováčik z Myjavy, ktorý bol rovnako ako domáci tím po dvoch kolách bez prehry. Diváci očakávali kvalitný futbal, no museli ostať sklamaní, pretože oba celky im veľa futbalovej krásy nepriniesli. V prvom polčase mali navrch Zemplínčania, v druhom sa karta obrátila a iniciatívu prebrala Myjava. „Zápas mal dobré tempo, hralo sa hore-dole, ale bolo v ňom však veľa nepresností. Ako sme vyhrali, mohli sme aj prehrať a sme veľmi šťastní za to chudobné víťazstvo 1:0,“ povedal krátko po stretnutí strelec rozhodujúceho gólu z 84. minúty Filip Serečin, ktorý sa dostáva do streleckej pohody, pretože Michalovciam vybojoval bod aj v minulom kole na pôde ružomberskej rezervy, keď v závere tiež skóroval a vyrovnával na 3:3. Tentoraz už strelil víťazný gól, v ktorý už domáci fanúšikovia určite prestávali veriť. „V strede ihriska som si narazil loptu s Dominikom Fótyikom a placírkou k žrdi sa mi podarilo prekonať gólmana Solničku v myjavskej bráne,“ dodal 21-ročný michalovský kanonier, ktorý na Zemplín prišiel z materského MFK Košice pred rokom. Myjavský Spartak mal v druhom polčase hru pevne v rukách, ale svojou útočnou nemohúcnosťou sa proti pozornej obrane MFK Zemplín jeho hráči presadiť nedokázali, preto ako povedal v závere tlačovky kormidelník hostí, skúsený Ladislav Hudec: „Dlhá cesta späť do Myjavy bude smutná, ale stávajú sa aj horšie veci ako tieto.“ Myjava však napriek prehre na Zemplíne ukázala, že s ňou v tejto sezóne treba rátať a určite druhú najvyššiu súťaž obohatí a bude mútiť vodu v horných priečkach tabuľky.

Zdroj: Denník Šport