Prehra SR 18 v Severnom Írsku

2011-04-12 12:00:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov prehrali v pondelňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí s rovesníkmi zo Severného Írska na ich pôde 1:3 (0:0). Príležitosť dostali aj dvaja hráči nášho MFK Zemplín Michalovce, stredopoliar Róbert Kovaľ nastúpil v 68. minúte, útočník Oliver Špilár sa dostal na ihrisko v 58. minúte. Odveta je na programe o dva dni neskôr, t. j. v stredu 13. apríla o 12.00 h miestneho času (11.00 h SELČ). Dejiskom súboja bude opäť Riada Stadium v Ballymoney.

Góly: 50. Winchester, 73. Ball, 78. Brobbel - 46. Jacko

R: Walker - Hamilton, Larkin

SEVERNÉ ÍRSKO "18" (základná zostava): Brennan - McLaughlin, Watson, Robinson, McKeown, Winchester, McKenna, Knowles, McLellan, McAlinden, Burke

SLOVENSKO "18": Nebožka - Ondrek, Kubena (23. Čiernik), Púpala, Sedlák, Dzúrik, Bukata (68. Kovaľ), Jacko (81. Janso), Martinka (65. Meszároš), Ivanko Macej (58. Špilár), Malec (58. Mikloš)

Juraj Bútora (tréner Slovensko "18"): "Zápas splnil svoj význam, všetci nominovaní hráči dostali v zápase príležitosť. Výsledok zápasu nezodpovedá priebehu hry, počas zápasu sme mali miernu prevahu, vytvorili sme si gólové príležitosti, ktoré sme ale nevyužili k streleniu viacerých gólov. Súper nás potrestal po hrubých individuálnych chybách a v závere zápasu otočil celé stretnutie vo svoj prospech."