V súboji so Zlatými Moravcami gól nepadol

2016-08-06 16:19:05

Žlto-modrí napriek celozápasovej prevahe nedokázali ani raz skórovať a v treťom dueli v rade vyšli strelecky naprázdno.
Prvoligoví futbalisti michalovského MFK Zemplín remizovali v súboji 4. kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami-Vrábľami na vlastnom trávniku bez gólov 0:0, hoci počas celého zápasu mali jasnú prevahu. Trápia sa však v koncovke, gól nestrelili už 303 minút. Od úvodného hvizdu sa hralo podľa nôt domáceho mužstva, ktorí sa už v 3. minúte mohli dostať do vedenia, ale Dankovu strelu spoza šestnástky chytil Kováč. Na dlhé minúty to bol jediný pokus medzi tri žrde, Zemplínčania síce mali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Až po polhodine hry sa o slovo prihlásil Kunca, ktorý však z otočky napálil loptu nad bránu. V 35. minúte sa jedinýkrát počas celého prvého dejstva dostali hostia na dostrel Kiru, keď mali k dispozícii priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, no Pintér namieril vedľa. Hneď nato na opačnej strane štipľavú strelu Kuncu vyrazil gólman ViOnu. V 39. minúte si Kováč poradil aj s hlavičkou Sipľaka po Žofčákovom rohu. O dve minúty nato skončil center Kuncu na spojnici a následná dorážka Koscelníka skončila vedľa. V 42. minúte Žofčák z priameho kopu namieril nad. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Michalovčania ešte viac zatlačili svojho súpera. Zlaté Moravce sa iba bránili a vpradu vôbec nič nevymysleli. V 55. minúte sa zrodila ďalšia dobrá príležitosť žlto-modrých, keď po Perezovej prihrávke zakončil z dobrej pozície nedôrazne Koscelník a lopta skončila v náručí skúseného brankára Zlatých Moraviec. O pár desiatok sekúnd neskôr našiel albánsky legionár Qose centrom v šestnástke nabiehajúceho Pereza, s ktorého hlavičkou si poradil Kováč. V záverečnej polhodine domáci tréner Anton Šoltis prestriedal, ale ani to Michalovčanom vytúžený gól neprinieslo. Hostia pohrozili iba raz, keď po rýchlej kontre sa dostal až do domácej šestnástky kapitán ViOnu Orávik, ale Kira zažehnal hroziace nebezpečenstvo. Michalovskí diváci tak gól nevideli a hostia si vybojovali šťastný bod. MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0 ŽK: 34. Sipľak - 42. Boszorád, 45. Pintér, 78. Obročník Rozhodovali: Očenáš - Pozor, Roszbeck; 2388 divákov MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, T. Sedlák, Sipľak, Šimčák - Qose - M. Koscelník (76. A. Leško), I. Žofčák, S. Danko (87. Bellás), D. Kunca - D. Škutka (63. Kushta) FC VION: P. Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš - Orávik (89. Rejdovian), M. Pastva (69. Obročník), T. Kostadinov (64. Gešnábel), Válovčan - Guilavogui Najbližší program MFK Zemplín: Utorok 9. augusta o 17.00 hod.: Vrbové - Michalovce (2. kolo SC) Sobota 13. augusta o 19.00 hod.: Podbrezová - Michalovce (5. kolo) Sobota 20. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Dunajská Streda (6. kolo)