Moravciam sme naložili 5 gólov

2016-11-06 17:01:49

V prvom polčase sme začali opatrne, ale po prvej strele Podhorina v 9.minúte sa naši osmelili a začali tlačiť súpera do šestnástky. Územnú a loptovú prevahu naši pretavili na góly. Najprv po krásnej strele Mensah a po zorientovaní sa v šestnástke aj Kotora, pre ktorého to bol prvý gól za Michalovce, viedli sme 2:0. Moravce v prvom polčase ani raz nevystrelili na bránu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, súper stal zatiahnutý pred šestnástkou a mal obrovské problémy pri prechode do útoku, kde lopty veľmi ľahko strácal a v podstate odovzdával na naše kopačky. V druhom polčase sme zvýšili opäť po krásnej strele Mensaha už na 3:0, o niekoľko minút síce znížil z priameho kopu Karlík, ale našim to vôbec nenarušilo koncentráciu a už o dva minúty navýšil vedenie Dominik Kunca nechytateľnou strelou pod brvno ľavačkou, 4:1. Trápenie Moraviec a siedmu prehru v rade dokonal vlastným gólom v 90.minúte Karol Karlík  po centri Stana Danko, 5:1. Na pozápasovej tlačovej konferencii sa obaja tréneri, tak kormidelník ViOnu Peter Gergely, ako aj domáci Anton Šoltis zhodli, že víťazstvo domáceho celku bolo zaslúžené. „Ja príliš nemám, čo hodnotiť. Domáci boli jasne lepší. Hrali sme zle, dostali sme lacné góly. Keď sme sa mohli nadýchnuť k nejakému obratu za stavu 1:3, dostali sme ihneď štvrtý gól, ktorý nás pochoval. Víťazstvo domáceho celku je absolútne zaslúžene,“ uviedol tréner FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble „Som veľmi rád, že sa chlapci vysporiadali s nepríjemnou situáciou, keď nám chýbalo viacero hráčov. Tiež si myslím, že sme vyhrali zaslúžene.“ Vysoké víťazstvo 5:1, ako aj predvedený výkon teší o to viac, že Michalovčania nastúpili v poriadne oklieštenej zostave. V poslednom domácom súboji so Senicou (0:0) videli červené karty Igor Žofčák s Martinom Koscelníkom, kvôli zraneniu nedohral Dávid Škutka. Navyše, počas týždňa sa zranil aj Jozef Šimon Turík a dosť dlho to vyzeralo na to, že hrať nebude ani Emmanuel Mensah. Hráči z lavičky však dali zabudnúť na ich absenciu. Zamotali tým trénerovi hlavu? „Mali snahu sa ukázať a pre mňa je to iba dobré. Sú to príjemné starosti. Niektorí mi poriadne zamotali hlavu,“ zdôraznil michalovský lodivod. O definitívnej záchrane ale ešte michalovský tréner hovoriť nechcel. „Stále ideme od zápasu k zápasu. Ten so Zlatými Moravcami nebol najdôležitejší, ale jeden z dôležitých. Sme radi, že sme im opäť bodovo odskočili a verím, že sa nám do konca jesene ešte podarí nejaké body získať. Dalo by sa povedať, že k stanovenému cieľu sme sa poriadne priblížili,“ dodal Anton Šoltis. Video: https://youtu.be/GkJFXpaMrhA   MFK Zemplín Michalovce vs FC VION Zlaté Moravce - Vráble 5:1 (2:0) 15.kolo, Fortuna liga, 5.november 2016 Góly: 18´Mensah, 27´Kotora, 52´Mensah, 60´Kunca, 89´Karlík (vl.gól) - 58´Karlík 1185 divákov, rozhodoval Smolak. Zostava Zemplína: Macej, Šimčák, Sipľak, Podhorin, Qose, Sedlák, Danko, Mensah, Kunca (84´Tereshchenko), Kotora (72´Regáli), Kushta (80´ Leško) Subs: Kira, Lazarus, Vajs, Grič, Regáli, Leško, Tereshchenko