Doma neudržali dvojgólové vedenie

2017-04-02 10:30:01

Starší dorastenci Michaloviec stratili cez víkend prvé body v jarnej časti prvej ligy. Na domácom trávniku remizovali žlto-modrí vo východniarskom derby s prešovským Tatranom 2:2, keď stratili dvojgólové vedenie. Napriek domácemu zaváhaniu zostali Zemplínčania v tabuľke na výbornom druhom mieste.

Vrece s gólmi sa v derby roztrhlo až po zmene strán. Už v 47. minúte poslal Michalovce do vedenia kapitán Kolesár, ktorý sa presadil z pokutového kopu. O sedem minút upravil na 2:0 Lukáč, a vyzeralo to tak, že všetky body zostanú doma, navyše keď krátko po hodine hry bol vylúčený hosťujúci Grešák. Prešovčania napriek oslabeniu a nepriaznivému stavu nezložili zbrane a v rozmedzí troch minút skóre vyrovnali. Najprv z penalty znížil Pavúk a po ňom sa presadil aj Špyrka, ktorý zariadil, že v derby sa budú body deliť.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 2:2 (0:0)

Góly: 47. P. Kolesár (11 m), 54. R. Lukáč - 78. D. Pavúk (11 m), 80. Špyrka

ČK: 64. Grešák (Prešov)

MFK ZEMPLÍN: D. Slávik - Lašík, A. Kuľha, M. Bednár, Gužiňák (79. M. Vaško) - Shpak - M. Fedor (67. D. Sopata), P. Kolesár, Antonov, R. Lukáč - Ignatenko (77. M. Ebský)