Kto vzíde víťazne zo súboja žlto-modrých?

2017-09-24 07:29:37

O tretie domáce víťazstvo v rade zabojujú netradične v nedeľu o 19. hodine prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Na svojom trávniku privítajú doposiaľ papierovo najsilnejšieho protivníka – Dunajskú Stredu. Tá je aktuálne na štvrtom mieste so ziskom 18 bodov, Zemplínčania sú ôsmi s osembodovým mankom.

Snaží sa nesklamať

Mužstvo zo Žitného ostrova, v ktorom od júla pôsobia aj dvaja Exmichalovčania Martin Raška a Patrik Macej, vyhralo posledné dva zápasy, zakaždým o gól (v Zlatých Moravciach 3:2 a so Senicou 1:0). Čo od neho očakáva Martin Bednár? „Je to nepríjemný súper, má kvalitný káder. Hrá tvrdo, ale keď sa mu vyrovnáme v osobných súbojoch, tak máme šancu na úspech. Silný je predovšetkým v ofenzíve, má veľmi dobrých krídelníkov a útočníkov, na ktorých si musíme dať veľký pozor,“ odvetil najmladší člen michalovského kolektívu, ktorý v apríli oslávil iba 18. narodeniny. Napriek nízkemu veku je na súpiske prvého tímu MFK Zemplín už tretí rok a v poslednom období čoraz viac aj naskakuje do zápasového diania. „Som rád, že tréner mi dáva šancu, snažím sa ho nesklamať. Každým zápasom sa to zlepšuje, získavam stále viac sebavedomia.“

S repre necestoval

Michalovčania, ktorí znovu nastúpia bez zraneného trojlístka Šosták, Antonov, Matič, si po utorkovom neúspechu na Pasienkoch s bratislavským Slovanom, kde prehrali 1:3, chcú teraz napraviť chuť. „Ak nadviažeme na výkon zo zápasu so Zlatými Moravcami a z prvého polčasu so Senicou, som presvedčený, že dosiahneme víťazstvo. Veríme si, našim cieľom sú tri body,“ vyhlásil Bednár, ktorý mal mať v uplynulom týždni reprezentačné povinnosti v slovenskej 19-tke, ale na prípravné zápasy do cyperskej Nikózie necestoval. „Keďže som mal povinnosti v klubovom A-mužstve, do repre som nešiel. Navyše sa zápasy ani nehrali v asociačnom termíne,“ vysvetlil prešovský rodák, prečo vypadol z nominácie.

Zdroj: denník Korzár