Vydretý pohárový postup cez treťoligistu

2017-10-04 20:31:49

Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce splnili úlohu favorita a postúpili do 5. kola Slovnaft Cupu. Na víťazstvo na pôde treťoligovej Sniny sa však poriadne nadreli, keď pod Vihorlatom triumfovali až po penaltovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo remízou 1:1, na penalty vyhrali "šoltisovci" 4:2. Meno súpera v ďalšom kole SC sa žlto-modrí dozvedia v piatok 6. októbra, kedy je v sídle SFZ naplánovaný žreb 5. kola súťaže.

Sninčania mali pred peknou návštevou úvod ako z rozprávky. V 3. minúte obral Kavku o loptu v rohu ihriska Skvašík, zmocnil sa jej Vyshnevskyi a ten zvnútra šestnástky prestrelil Bieszczada - 1:0. Michalovčania sa potom usadili na polovici Sninčanov a išli za vyrovnaním. Dvakrát spoza pokutového územia strieľal Danko, no ani raz nepochodil. Potom nepresne hlavičkoval Sulley a krátko po polhodine hry strelu P. Kolesára chytil Diňa. V 34. minúte zahrávali domáci štandardku z nebezpečnej vzdialenosti a Pčolov pokus k pravej žrdi vytlačil Bieszczad na roh. Favorit už do polčasu nič v ofenzíve nevymyslel, a tak sa išlo do kabín za prekvapujúceho stavu 1:0 pre domácich.

Žlto-modrí mali výborný vstup do druhého dejstva, vybehli na treťoligistu a už v 54. minúte sa po rohovom kope Božoka zblízka presadil Carrillo - 1:1. Domácim už začali dochádzať sily, ale búrlivé publikum ich hnalo dopredu. Kúskovali a zdržiavali hru a dlhými nákopmi na dvojicu útočníkov Vyshnevskeho a Skvašíka sa snažili ešte raz gólovo udrieť. Práve druhý menovaný mal hneď po vyrovnaní dobrú šancu na skórovanie, ale z uhla Bieszczada neprekvapil. Na druhej strane z priamych kopov nemierili presne skúsení Božok a Žofčák, neujal sa ani pokus striedajúceho Regáliho z dobrej pozície. Zápas tak dospel až do penaltového rozstrelu, v ktorom domáci dvakrát zaváhali (Skvašík stroskotal na Bieszczadovi a Pčola prestrelil bránu), kým hostia ani raz, preto sa prebojovali do ďalšej fázy pohárovej súťaže.

MFK Snina - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0), na strely zo značky PK 2:4

do 5. kola SC postúpil MFK Zemplín

Góly: 3. Vyshnevskyi - 54. Carrillo

Penaltový rozstrel: Vyshnevskyi - dal - 1:0, I. Žofčák - dal - 1:1, Skvašík - nedal - 1:1, Kavka - dal - 1:2, M. Pčola - nedal - 1:2, Carrillo - dal - 1:3, J. Popovič - dal - 2:3, Sulley - dal - 2:4

ŽK: 32. Vyshnevskyi, 69. J. Popovič, 75. M. Balko - 52. S. Danko, 85. I. Žofčák

Rozhodovali: Kmec - Bobko, Poracký; 1570 divákov

MFK: Pet. Diňa – M. Balko, L. Bednár, J. Lukáč, Hišem – Fedorka (72. Plevka), J. Popovič, Jankaj, M. Pčola – Vyshnevskyi, Skvašík

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad – M. Kolesár, Kavka, Carrillo, Božok – M. Koscelník, I. Žofčák, S. Danko, Turík, P. Kolesár (63. M. Regáli) – Sulley

Sobota 14. októbra o 15.00 hod.: Michalovce – Trnava (12. kolo FL)

Sobota 21. októbra o 17.00 hod.: Michalovce – Nitra (13. kolo FL)

Sobota 28. októbra o 17.00 hod.: Michalovce - Podbrezová (14. kolo FL)