V zime do Poľska, Božok končí

2017-12-14 21:33:25

Bezprostredne po poslednom jesennom vystúpení na pôde Senice sa prvoligoví futbalisti Michaloviec rozpŕchli na dovolenky, na ktorých pobudnú presne 29 dní. Po náročnej polsezóne, počas ktorej odohrali dokopy 23 súťažných stretnutí, si teraz užívajú zaslúžený oddych. Zimnú prípravu odštartujú v pondelok 8. januára. Aká bude?

Väčšinou vonku

Michalovské prípravné obdobie bude trvať necelých šesť týždňov. Počas neho odohrajú sedem zápasov, až na generálku s druholigovou Lokomotívou Košice všetky na súperových ihriskách. Opäť nebude chýbať ani sústredenie. Žlto-modrí plánovali týždeň stráviť v Uherskom Brode, kde boli aj v lete, avšak napokon sa ich prechodným domovom od 27. januára do 3. februára stane mestečko Ustroň ležiace na juhu Poľska neďaleko českých hraníc. „V rámci neho odohráme tri duely. Postupne sa stretneme s Baníkom Ostrava, Třincom a aktuálnym lídrom poľskej Ekstraklasy Górnikom Zabrze, pre ktorý to bude generálka na jarné boje,“ prezradil predseda predstavenstva MFK Zemplín Štefan Laurinčík.

Záujem o mladíkov

Do prípravy po jeseni deviateho tímu fortunaligovej tabuľky sa s už určitosťou nezapoja ľavý záložník či obranca Miroslav Božok a bieloruský pravý bek Aliaksandr Sviarchynski, ktorí si už dres MFK Zemplín ďalej obliekať nebudú. „Náš odchovanec Božok končí s vrcholovým futbalom. V kariére by mal pokračovať v nižšej súťaži niekde v okolí Ružomberka, kde už pár rokov býva. S Mirkom sa plánujeme ešte oficiálne rozlúčiť, možno sa tak stane pred prvým jarným zápasom,“ uviedol Laurinčík. Ako sme sa ďalej dozvedeli z klubovej kuchyne, ostatní hráči by mali ostať v kádri, keďže všetci majú zmluvy platné minimálne do konca aktuálneho ročníka. Nedávno s klubom predĺžili kontrakty Matúš Kira, Jakub Grič, Jozef-Šimon Turík či Peter Kolesár. Zemplínčania evidujú záujem o dvoch mládežníckych reprezentantov Martina Bednára a Matúša Begalu, ktorý si v sobotu v Senici vo veku 16 rokov odkrútil seniorský debut. „Ozvali sa nejaké kluby, ale žiadnu konkrétnu ponuku na stole nemáme,“ odvetil. Čo sa týka príchodov, Michalovčania majú vyhliadnutých nejakých hráčov. Uplynulý týždeň s nimi zarezával aj najlepší strelec tretej ligy Východ, Ukrajinec Oleg Vyshnevskyi zo Sniny. „Sledujeme aj ďalších hráčov z nižších súťaží alebo okolia. Máme rozbehnutú úzku spoluprácu s Legiou Varšava, takže možno sa opäť na tejto trase udeje nejaký transfer,“ dodal Laurinčík.

Prípravné zápasy MFK Zemplín:

Sobota 13. januára: Bardejov – Michalovce

Streda 17. januára: Nowy Sacz – Michalovce

Sobota 20. januára: Mezőkövesd – Michalovce

Sobota 27. januára: Ostrava – Michalovce

Utorok 30. januára: Třinec – Michalovce

Sobota 3. februára: Górnik Zabrze – Michalovce

Sobota 10. februára: Michalovce – Lokomotíva Košice (generálka)

Zdroj: MY Zemplínske noviny

Foto: Róbert Andrejov