Michalovské déja vu pod Zoborom

2018-09-23 19:19:32

V priebehu ôsmich dní na tom istom štadióne spackali futbalisti prvoligových Michaloviec výborne rozohraný zápas. Po týždni prehrali na nitrianskej pôde znovu 1:2, hoci opäť nad svojim súperom vyhrávali. Kým v prvom prípade gólom z predposlednej minúty podľahli Sereďčanom, tentoraz ťahali za kratší koniec s Nitranmi, keď rozhodujúci presný zásah inkasovali štvrťhodinu pred koncom.

Mali na to, aby bodovali

Na rozdiel od súboja s nováčikom podali ostatnú sobotu žlto-modrí pred televíznymi kamerami oveľa lepší výkon a boli o niečo futbalovejším mužstvom ako Nitra. Škoda len, že na úvodný gól Jozefa-Šimona Turíka, ktorý si otvoril strelecký účet v najvyššej súťaži, odpovedal ešte do prestávky Tomáš Kóňa. Pohľadné ofenzívne divadlo pokračovalo aj po zmene strán, no presadili sa už len domáci zásluhou Miloša Šimončiča.

„Prvý polčas bol vyrovnaný a zaslúžene sa skončil remízou, lebo šance sme mali my aj súper. Po prestávke sme zahodili dve čisté šance, na druhej strane sa domáci raz dostali do našej šestnástky a z toho vyťažili gól. Znovu sme doplatili na nevyužité príležitosti a znovu sme dostali lacné góly. Budem sa opakovať ako mnohokrát, boli sme lepší ako súper, ale futbal sa hrá na góly a my sme dali o jeden menej. Opäť odchádzame smutní a sklamaní, lebo jednoznačne sme mali na to, aby sme získali minimálne jeden bod. Chlapci zápas odmakali, bojovali, ale chcelo to tomu pridať ešte o trošku viac,“ skonštatoval lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis.

Musia sa zmobilizovať

Cez polčas musel urobiť jednu vynútenú zmenu v zostave. Stopéra Petra Kavku pobolievalo koleno a nahradil ho Ukrajinec Danylo Beskorovainyi. Odstúpenie jedného z pilierov tímu Michalovčanov nepoznačilo, avšak jedna neubránená štandardka mala za následok to, že opäť spod Zobora cestovali domov bez bodového zisku.

„Vieme, aká je situácia. Sme poslední, chýbajú nám body, čo na pohode nikomu nepridáva. Pozitívom však je, že herná stránka je dobrá, a to nás musí poháňať vpred. Musíme sa zmobilizovať a veriť, že konečne sa k nám prikloní šťastie, lebo dostávame góly z ničoho, súperi nás trestajú z najmenších zaváhaní a my neskórujeme ani z vyložených šancí. Musíme pracovať na tom, aby mentálna stránka chlapcov bola na výške a aby neklesali na duchu. V súčasnosti nám futbal ukazuje horšiu tvár, ale nezostáva nám nič iné, len robiť všetko pre to, aby sa to zmenilo,“ dodal Anton Šoltis.

Zdroj: korzar.sk

Foto: Miroslav Slávik