Na Horehroní rozhodol kuriózny gól

2018-12-10 09:37:21

Formu ako hrom nabrali v závere jesennej časti futbalisti Michaloviec. Zemplínčanov nezastavila ani Podbrezová, na pôde ktorej triumfovali 1:0, a dosiahli tak štvrté víťazstvo za sebou. Mužstvo od Laborca má za sebou suverénne najlepšiu jeseň medzi elitou a so ziskom 24 bodov bude zimovať na výbornom siedmom mieste. Pred dvomi rokmi síce bolo po polovici sezóny tiež siedme, avšak vtedy získalo o päť bodov menej.

Do tretice mu to vyšlo

Zápas na Horehroní veľa futbalovej krásy ani gólových príležitostí nepriniesol, a keď už viacerí znudení a vymrznutí diváci odchádzali zo štadióna, zrodil sa rozhodujúci moment duelu. V posledných sekundách riadneho hracieho času vyrazil brankár Martin Kuciak center Stanislava Danka rovno do Blažeja Vaščáka, od ktorého sa lopta odrazila do siete „železiarov“. „Bol to kuriózny gól, ale aj také situácie patria k futbalu. Keď idete šťastiu oproti, tak sa na vás usmeje. Blažej bol tam, kde mal byť, a my máme tri body. Chlapci boli odmenení za to, že bojovali až do poslednej sekundy,“ skonštatoval lodivod východniarov Anton Šoltis. Skúsený útočník mohol skórovať už skôr, ale dvakrát stroskotal na Kuciakovi, ktorý najprv famózne vyrazil jeho strelu a potom aj hlavičku. V samom závere však Vaščákovi gól doslova daroval. „Škoda tých dvoch šancí, lebo to boli jediné dve tutovky v celom stretnutí. Mužstvá sa v ofenzíve nevedeli presadiť. Domáci hrozili len strelami z diaľky a štandardnými situáciami, ale všetko sme mali pod kontrolou. Dosiahli sme šťastné, avšak myslím si, že zaslúžené víťazstvo. Chlapcom ďakujem za obetavý a bojovný výkon.“

Výhrou si veľmi pomohli

Kto by to bol pred dvomi mesiacmi povedal, že Michalovčania zažijú najúspešnejšiu jeseň. V úvode októbra, presne po polovici základnej časti, s chudobnými ôsmimi bodmi uzatvárali prvoligový pelotón a nik by na nich nestavil ani deravý groš, aj keď herne to z ich strany nebolo vôbec zlé. Odvtedy zaznamenali päť výhier a iba jedinú porážku, vďaka čomu nielen poskočili v tabuľke, ale oživili aj nádeje na postup do skupiny o titul. Nie je Šoltisovi ľúto, že keď sa jeho zverenci tak rozbehli, tak prišla zimná prestávka? „Na jednej strane nás neteší, že jeseň sa skončila, ale na druhej počasie už futbalu nepraje. Chlapci si môžu konečne trošku oddýchnuť a načerpať nové sily. V zime budeme mať možnosť dobre sa pripraviť na boje o prvú šestku, po čom sme aj túžili. Výhrou v Podbrezovej sme si veľmi pomohli a stále máme o čo hrať. Všetko máme vo svojich rukách, pretože tri zo štyroch jarných duelov hráme doma, dokonca so súpermi, ktorí tiež bojujú o prvú šestku. Verím, že v jari opäť urobíme nejaký bonus navyše,“ zaželal si kormidelník MFK Zemplín.

Zdroj: denník Kozár Foto: Róbert Andrejov