Postupom do top šestky prepísali históriu

2019-03-04 11:27:30

Podarilo sa to! S jednokolovým predstihom si futbalisti prvoligových Michalovce zaistili účasť v nadstavbovej skupine o titul, čím sa postarali o najväčší úspech v klubovej histórii. Žlto-modrí sa totiž vo svojej štvrtej sezóne medzi elitou umiestnia najhoršie na šiestej pozícii, a takto vysoko ani v jednom z predošlých troch ročníkov neskončili. Postup do hornej šestky si zaistili sobotňajšou bezgólovou remízou na pôde Ružomberka. Pod Čebraťom zahrali východniari výborne v defenzívnej činnosti a naďalej platí, že v jarnej časti ešte neinkasovali. Gólman Matúš Kira natiahol svoju sériu nepriestrelnosti už na 502 minút a siedmykrát v sezóne si udržal čisté konto.

Škoda Kolesárovej tutovky

Remíza 0:0 súboju na Liptove svedčala, pretože celkovo to bol vyrovnaný duel s minimom vyložených šancí, tú najväčšiu spálil v samom závere Peter Kolesár, ktorý po Vojtkovom centri sám pred brankárom zo šiestich metrov minul priestor troch žrdí. „Prišli sme si do Ružomberka po bod a ten máme, takže sme spokojní,“ rozhovoril sa kormidelník MFK Zemplín Anton Šoltis. „Opäť to bol zápas o jednom góle. Po taktickej stránke sme predviedli veľmi dobrý výkon, hrali sme organizovane v defenzíve a súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance. Možno až na ten lob Gála-Andrezlyho, s ktorým si poradil Kira. Po zmene strán mali trošku viac z hry domáci, my sme nehrali až tak dobre ako v prvom dejstve, ale chlapci to vynahradili bojovnosťou. Škoda, že sme lepšie nezvládli viaceré brejkové situácie, hlavne tá Kolesárova tutovka nás môže mrzieť, ale taký je futbal,“ pokračoval tréner.

Tešia sa na súboje s najlepšími

Pre michalovský kolektív mal bod z horúcej ružomberskej pôdy o to väčšiu cenu, že si ním definitívne zaistili miestenku medzi najlepším poltuctom mužstiev, takže fanúšikovia na Zemplíne sa môžu aj v nadstavbe tešiť na súboje s tímami ako Slovan, Žilina či Dunajská Streda. „Z postupu sa veľmi tešíme, zaknihovali sme ďalší úspech pre michalovský futbal. Podarilo sa nám ho dokonca spečatiť v predstihu, takže v poslednom zápase s Trenčínom môžeme hrať bez tlaku na výsledok. Chlapcom patrí gratulácia, po nevydarenom vstupe do sezóny sa postupne rozbehli a splnili tajný cieľ, ktorý sme si dali pred štartom ročníka. Dosiahli ho vďaka poctivej práci v tréningovom procese aj v samotných zápasoch. Sme veľmi radi, že v nadstavbe budeme nastupovať proti najlepším tímom v súťaži. Trošku pooslavujeme a po dvoch dňoch voľna sa začneme pripravovať na Trenčín,“ spokojne hovoril 43-ročný Šoltis.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov