Kolesár s ďalším štartom za Slovensko

2019-10-16 11:14:41

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov utrpela v treťom vystúpení v 2. skupine kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 druhú prehru. V utorňajšom domácom stretnutí prehrala v Dunajskej Strede s francúzskymi rovesníkmi 3:5. Zverencom Adriana Guľu patrí v tabuľke štvrtá priečka s troma bodmi, Francúzi na druhom mieste odohrali o zápas menej a majú šesť bodov. Proti súperovi z krajiny galského kohúta nastúpil aj stredopoliar Peter Kolesár, jediný zástupca MFK Zemplín Michalovce v slovenskej nominácii, ktorý na trávnik v 82. minúte a v závere bol aj blízko k strelenému gólu.

Slovensko 21 - Francúzsko 21 3:5 (1:4)

Góly: 5. D. Strelec, 52. Herc, 62. Tupta - 23., 35. a 81. Edouard, 3. Reine-Adelaide, 13. Aouar.

SR 21: M. Vantruba - Tomič, M. Šulek, M. Oravec, Sluka - Herc, Pokorný (88. M. Adamec), J. Bernát (46. Gamboš) - Tupta (82. Almási), D. Strelec (51. M. Kovaľ), Chobot (82. P. KOLESÁR)

Adrián Guľa, tréner SR: "Stretli sme sa s obrovskou kvalitou na strane súpera. V prvom polčase sme mali príliš veľký rešpekt, no v druhom sme podali už kvalitný výkon. Ak by sme boli efektívnejší, mohlo to vyzeral trochu inak. Ale treba chlapcov pochváliť, že zdvihli hlavy a zdramatizovali zápas."