Oslávenec: Igorove rohy si ma vždy nájdu

2021-11-30 08:53:51

Denník Šport o našom sobotňajšom víťazstve v Poprade.

Michalovský útočník Matej Trusa má v súčasnosti streleckú formu ako hrom. V treťom novembrovom kole po sebe skóroval a medzitým sa raz presadil aj počas reprezentačnej prestávky v drese dvadsaťjednotky pri víťazstve 2:0 v Litve. V sobotu sa postaral o víťazný gól do siete Liptovského Mikuláša. Dal si tak predčasný darček k pondelkovým 21. narodeninám. „Ďakujem, dá sa povedať, že to bol taký gólový darček,” zareagoval po zápase ešte na hracej ploche Matej Trusa. Bol to už jeho piaty gól v tejto sezóne a ôsmy v najvyššej súťaži v kalendárnom roku. Jeho prevedenie už asi neprekvapí nikoho. Žofčákov roh a Trusova hlava sa už pomaly stávajú legendárnym poznávacím znamením michalovských gólov. Pokojne si naň môžu dať „copy-right”. A 17-ročný vekový rozdiel medzi oboma hráčmi len umocňuje tento zemplínsky fenomén. Z ôsmich gólov Trusu v roku 2021 až na päť prihrával práve Žofčák a štyrikrát sa tak stalo systémom rohový kop - hlavička! Takú dvojicu by sme v súčasnosti na Slovensku márne hľadali. Trusa si zvyčajne nabieha na prvú žrď. V Poprade však zostal v strede šestnástky. „Je to tak. Stále si nabieham na prvú, no teraz som si povedal, že to zmením. Igor o tom nevedel a ani nemusel. Má totiž takú kvalitu, že vždy zahrá loptu tam, kde som ja. Tie rohy zahráva naozaj fantasticky. Chvalabohu, že mi to tam padlo a ukončili sme sériu štyroch ligových prehier,” dodal Matej Trusa.

Liptáci pred týždňom šokovali Žilinu, keď pod Dubňom remizovali 2:2 a tento bod chceli potvrdiť aj doma. Navyše, v sobotu bolo Milana a chcel tak potešiť aj svojho prezidenta Milana Mikušiaka, ktorý ich na tribúne neustále povzbudzoval. Hráči MFK Tatran však naberali smolu riadnymi varechami a gól by asi nestrelili ani do súdneho dňa. V 57. minúte navyše Václavík mieril hlavou do žrde a o šesť minút ho vo vyloženej šanci napodobnil aj Gerát. „Veľmi smoliarsky zápas. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepší, vytvorili sme si tlak, mali sme i šance, ale gól sa nám nepodarilo streliť. Ja som mal tiež veľkú možnosť, no lopta skončila na žrdi. Keď nám to však nešlo vpredu, mali sme udržať aspoň remízu,” povedal smutným hlasom Tomáš Gerát.

Zdroj: Denník Šport (Tomáš Petro)