Rovnaké chyby ich zakaždým strhávajú dole

2021-12-14 16:22:53

Michalovskí futbalisti sa naďalej boria s tými istými chybami.

Rovnako ako hokejistom HK Dukla Ingema sa v poslednom období nedarí ani futbalistom MFK Zemplín Michalovce. Tí boli pred októbrovou reprezentačnou prestávkou na parádnom štvrtom mieste, po nej ale získali v ôsmych zápasoch iba štyri body a v tabuľke už klesli na deviate miesto. Herný prejav sa síce každým zápasom zlepšuje, čo však z toho, keď Zemplínčania nebodujú a opakujú stále tie isté chyby. Doplácajú na zlé štarty do jednotlivých polčasov a horia v koncovke...

Naposledy na to doplatili v osemnástom kole v Trnave. Aj keď tréner Miroslav Nemec upozorňoval svojich zverencov na úvod duelu, tí jeho rady zrejme nechali v šatni. Veď už po 34 sekundách prehrávali 0:1 a v pätnástej minúte bolo po ďalšej chybe 0:2. Od tohto momentu boli domácemu Spartaku viac ako vyrovnaným súperom, no vďaka vychýlenej muške sa ani len nepriblížili na možnosť obratu v zápase. „Je to už extrém. Ja ani neviem, čo na to mám povedať. Je to až neuveriteľné, no môžeme si za to iba sami. Inkasujeme totiž zväčša po svojich chybách. V pätnástej minúte bolo 0:2 a to sa už hrá ťažko. Síce sme sa zlepšili, no na body nám to nestačilo. Na vine sme ale len my, len my si musíme spytovať svedomie,“ poznamenal pre náš portál obranca MFK Zemplín Juraj Kotula.

Rovnakého názoru je aj útočník Matúš Marcin. „Opäť naša hra ušla. Výborne sme kombinovali na dobre pripravenom ihrisku, mali sme šance. Inkasujeme ale už po tridsiatich sekundách hry. Potom sa už ťažko niečo robí s výsledkom,“ zdôraznil michalovský útočník. Ten si neviem vysvetliť zlé začiatky Michalovčanov. „Stále si hovoríme, pozor na úvod. Prvých pätnásť minút je v takýchto dueloch najdôležitejších a my po nich prehrávame 0:2... Potom sa už ťažko do toho naskakuje. My sme sa aj napriek tomu dostali do zápasu, mali sme šance, nedali sme ale góly,“ pokračuje Marcin, ktorý mal v trnavskej City Aréne najväčšiu šancu Michalovčanov, keď mieril do žrde. „Mali sme síce prevahu na lopte, futbal sa ale hrá na góly... Škoda, že sa nám niečo nepodarilo urobiť s výsledkom už v prvom polčase. V druhom by duel nabral iný smer, no takto sme stále chytali zajaca za chvost a nechytili sme ho.“ Michalovčanom sa stále nedarí v koncovke. Za štyri zápasy strelili iba dva góly, čo je veľmi málo. „V tréningoch stále na tom pracujeme. Sám neviem, v čom to je. Možno, keby sa nám podarilo streliť nejaký rýchly gól, ukľudnilo by nás to a tiež by sme sa presadili viackrát,“ podotýka Matúš Marcin, ktorý verí, že sa michalovská situácia môže zmeniť v poslednom jesennom kole v Zlatých Moravciach. „Ihrisko už zrejme nebude v najlepšom stave a viac to bude o bojovnosti, ako o futbalovej kráse. My sa tam ale pôjdeme pobiť o čo najlepší výsledok a takisto aj o víťazstvo, ktoré už nutne potrebujeme,“ dodal na záver michalovský útočník. 

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)