Jesenná rozlúčka po štvrtýkrát víťazná

2021-12-20 09:42:57

Naši futbalisti prehrali v poslednom jesennom zápase iba raz.

Náš mužský výber v sobotu ukončil jesennú časť najvyššej Fortuna ligy, v ktorej účinkuje už siedmu sezónu. Ukončil ju víťazstvom 1:0 nad pôde Zlatých Moraviec. Mimochodom, bolo to už štvrté víťazstvo v rade Zemplína v poslednom zápase jesennej časti. V ňom prehral doteraz iba raz, dvakrát remizoval (v oboch prípadoch 1:1 a v oboch prípadoch v Senici). My sme sa pozreli, ako vyzerali doteraz všetky jesenné derniéry „žlto-modrých“.

Sezóna 2015/16
19. kolo
5. december 2015
FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 37. Klec - 33. Kunca
Žlté karty: 65. Pavlík - 42. Vernon, 48. Koscelník, 67. Danko
Rozhodovali: Prešinský – Somoláni, Súkeníková.
Divákov: 1012.
FK: Junas - P. Pavlík, Hušek, R. Pillár - Kontár - Kosorin, T. Komara (83. Krč), Klec (74. P. Varga), Vengřinek - S. Mráz (64. J. Dolný), Kalabiška
MFK: Kelemen - Perez (40. Mensah, 90+. L. Tóth), Khubutia, Vernon, Barroso - T. Sedlák - M. Koscelník, S. Danko, Bayón, D. Kunca - M. Hamuľak (86. Bellás)

Vo svojej prvej sezóne medzi slovenskou elitou sa Michalovčania v poslednom zápase jesennej časti predstavili v Senici, kde remizovali 1:1. Zemplín išiel do vedenia po góle Dominika Kuncu v 33. minúte, o štyri minúty neskôr vyrovnával domáci Michal Klec a ďalšie góly už v zápase nepadli. Michalovčania zimovali na desiatej priečke s pätnástimi bodmi. Mimochodom, zápas v Senici bol posledným pre trénera Františka Šturmu. Rodáka z Nymburgu, ktorý priviedol michalovský futbal do najvyššej súťaže, nahradil v januári Stanislav Griga, ktorý síce turbulentným spôsobom, no doviedol mužstvo na jar k bezpečným vodám záchrany.

Sezóna 2016/17
19. kolo
11. december 2016
MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 7:1 (4:0)
Góly: 10. Špalek, 24. vlastný Podhorin, 30. a 48. Haskič, 32. a 52. F. Hlohovský, 90. Kaša – 83. Mensah.
Bez kariet.
Rozhodovali: Horváth – Ádám, Žákech.
Divákov: 1757.
MŠK: Volešák – Mabouka, Vavro (78. Kaša), Králik, Letič – Káčer (70. Cociuc), Diaz, Škvarka – Špalek (60. L. Jánošík), Haskič, F. Hlohovský.
MFK ZEMPLÍN: P. Macej – Podhorin (46. M. Regáli), Lazarus, Sipľak – M. Koscelník, Grič, S. Danko, I. Žofčák (46. Tereshchenko), Šimčák – D. Kunca, Mensah.

Derniéra v druhej sezóne medzi elitou nám vôbec nevyšla. Na žilinskom trávniku sme s jesenným majstrom prehrali 1:7, čo je jedna z našich najvyšších prehier v najvyššej súťaži. Už po prvom polčase sme po góloch Špaleka, Haskiča, Hlohovského a vlastného Podhorína prehrávali 0:4, v druhom polčase za MŠK ešte skórovali aj opäť Haskič s Hlohovským a Kaša. Náš čestný úspech zaznamenal sedem minút pred koncom Emmanuel Mensah, symbolicky náš najlepší strelec jesennej časti. Je to doteraz jediná prehra, ktorú sme utrpeli v poslednom zápase jesennej časti.

Sezóna 2017/18
19. kolo
9. december 2017
FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)
Góly: 24. Medveděv - 54. S. Danko.
Žlté karty: 29. Podhorin, 57. Vaščák, 67. Krč - 69. A. Antonov.
Rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, P. Bednár.
Divákov: 457.
FK: Plach - Medvěděv, Jarabica, Podhorin, Šimon - Richtárech (62. M. Rigo), Krč (67. Sarpei), Ranko, Lupták - Kováč (90+. Smékal) - Vaščák.
MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - Bednár, Kavka, Carrillo (46. Antonov) - Koscelník, Turik, Grič, Danko, Šimčák (20. M. Kolesár) - Regáli (90. M. Begala) - Sulley.

Po druhýkrát sme absolvovali posledný duel jesennej časti v Senici a po druhýkrát sme na Záhorí remizovali 1:1. V prvom polčase poslal Senicu do vedenia Jurij Medvedev, v súčasnosti hráč Slovan Bratislava, v druhom dejstve za nás vyrovnal Stanislav Danko. Michalovčania ukončili jeseň so solídnym počtom dvadsiatich bodov na deviatom mieste.

Sezóna 2018/19
18. kolo
8. december 2018
FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 90. B. Vaščák.
Žlté karty: 67. D. Leško – 31. S. Danko, 44. B. Vaščák, 54. Grič, 82. Kurminowski.
Rozhodovali: Chmura – Pozor, Galo.
Divákov: 402.
FK ŽELEZIARNE: M. Kuciak – M. Turňa, M. Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš – M. Viazanko, Sedláček, Mikuš (62. Magda) – D. Leško, Bernadina (72. Voško), Breznaník.
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – M. Kolesár, Carrillo, Beskorovainyi – Grič – Nawotka, S. Danko, Turík, M. Vojtko – B. Vaščák, Sulley (46. Kurminowski).

Prvé víťazstvo v jesennej derniére sme zaznamenali v sezóne 2018/19, kedy sa zrodil aj prvý postup do prvej šestky v nadstavbovej časti. Michalovčania vyhrali v poslednom osemnástom kole na ihrisku Podbrezovej 1:0, keď o ich víťazstve rozhodol v deväťdesiatej minúte Blažej Vaščák. Zemplínčania zimovali s 24 bodmi na siedmom mieste. Ako sme spomínali, v zostávajúcich štyroch kolách jarnej časti sa posunuli do prvej šestky a nadstavbu tak hrali v skupine o titul.

Sezóna 2019/20
18. kolo
7. december 2019
MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 29. Martínez, 80. Hovhannisyan.
Žlté karty: 47. Martínez, 51. Hovhannisyan, 77. M. Vojtko – 12. Tavares, 71. M. Turňa, 90+. E. Grendel.
Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Jánošík.
Divákov: 1048.
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – M. Kolesár, Carrillo, Soler, M. Vojtko – Grič – I. Žofčák (68. P. Kolesár), Savvidis, Martínez (88. Popovits), S. Danko – Sidibé (50. Hovhannisyan).
FC SPARTAK: Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea, M. Turňa – Tavares (75. Dangubič), E. Grendel, Halilovič, Gamboš (83. Godino), Oršula (56. M. Kelemen) – Sobczyk.

Vo víťaznom ťažení v posledných zápasoch jesennej časti sme pokračovali aj v sezóne 2019/20. Po prvýkrát sme sa v poslednom jesennom kole predstavili na domácom trávniku, na ktorom sme vyhrali nad Trnavou po góloch Pedrita a Hovhannisjana 2:0. Michalovčania tak po trénerskej zmene, keď Antona Šoltisa nahradil Jozef Majoroš dosiahli aj tretie víťazstvo v rade a posunuli sa tak do prvej šestky, kde ostali aj v jarnej časti. Po druhýkrát v rade si tak zahrali v nadstavbe o titul.

Sezóna 2020/21
18. kolo
16. december 2020
MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 4:3 (2:3)
Góly:  25. Vaško, 33. Tandir, 48. Žofčák (pen.), 78. Taiwo – 20. Regáli, 34. Regáli, 42. Regáli.
Žlté karty: 6. Vovkun, 51. Kolesár, 62. Mendez, 90+2. Spoljaric – 71. Zsigmund, 90. Kmeť.
Rozhodovali: Prešinský - Weiss, Borsányi.
Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Marković – Vovkun, Bednár, Vaško – Kolesár (51. Mendez), Begala (73. Popovits), Spoljaric, Žofčák, Vojtko – Taiwo (90+1. Neofytidis), Tandir.
MFK: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kojnok (73. Kmeť), Kochan (65. Almási), Zsigmund (73. Brenkus), Mojžiš – Kostadinov (65. Múdry), Regáli, Takáč (80. Filinský).

Tretie víťazstvo v rade v jesennej rozlúčke sme zaznamenali v sezóne 2020/21. Stalo sa tak v súboji s Ružomberkom, ktorý sme dovtedy nezdolali. Prvýkrát sa tak stalo práve v osemnástom kole tejto sezóne, kedy sme videli poradnú gólovú prestrelku. Ružomberku nestačili ani tri góly nášho bývalého hráča Martina Regáliho. V zápase sme prehrávali 0:1 aj 2:3, ale aj viedli 2:1. Nakoniec sme zvíťazili 4:3, keď naše góly postupne strelili Filip Vaško, Ismar Tandir, Igor Žofčák a Abdulrahman Taiwo.

Sezóna 2021/22
19. kolo
18. december 2021
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 70. M. Trusa
Žlté karty: 56. Gamboš, 86. Martin Tóth, 90+. Benkovský - 30. M. Marcin, 50. Ranko
Rozhodovali: Očenáš - Vorel, Straka; bez divákov.
FC VION: M. Kira – Čögley, Martin Tóth, Menich, Čonka – M. Bednár (82. Yilmaz) – Mondek, A. Sloboda, Gamboš (73. P. Kolesár), Kyziridis – M. Švec (73. T. Ďubek).
MFK ZEMPLÍN: Száraz - Kotula, Ranko, F. Vaško, Méndez - Kanu (90+. M. Kolesár), Oshima - I. Žofčák (87. Artabe), M. Trusa, M. Marcin - Popovits (66. D. Magda).

Veľmi dôležitý duel zvládlo naše mužstvo aj vo svojej jesennej rozlúčke v tejto sezóne. V sobotu vyhralo na pôde Zlatých Moraviec 1:0 a vrátilo sa tak do boja o prvú šestku. Jediný gól zápasu strelil Matej Trusa, ktorý hlavou zužitkoval center Igora Žofčáka. Dosiahli sme tak štvrté víťazstvo v rade v jesennej derniére.