Michalovce zvládli generálku. Trusa napriek prestupovým šumom zatiaľ zostáva

2022-02-05 15:37:48

O týždeň v piatok hostia v lige Sereď.

Futbalisti prvoligového MFK Zemplín Michalovce zvládli generálku na jarnú časť Fortuna ligy. V piatok popoludní si na umelej tráve v areáli vlastného futbalového štadióna poradili s druholigovým Humenným najtesnejším rozdielom 1:0.

Stretnutie medzi Michalovcami a Humenným sa pôvodne malo hrať na hlavnej hracej ploche štadióna MFK Zemplín, neskôr, aj vplyvom počasia, nastala zmena. O víťazstve žlto - modrých v stretnutí proti piatemu mužstvu druhej ligy rozhodol v 22. minúte Matúš Marcin. Aj napriek viacerým ďalším veľkým šanciam to bol jediný gólový moment stretnutia. „Generálka sa mi hodnotí ťažko. Hrali sme na umelej tráve, bohužiaľ, podmienky, čo sa týka počasia, sú také aké sú. Verím, že na budúci týždeň si už zatrénujeme aj na prírodnom ihrisku a budeme pripravení aj po tejto stránke," vraví na úvod tréner Michaloviec Miroslav Nemec, ktorý aj napriek tomuto faktu prípravu hodnotí kladne. „Splnila moje očakávania, aj keď neviem, či je ešte možné ju nazývať zimnou prípravou. Trvala iba štyri týždne. To, na čom sme mali v pláne popracovať a teda, silovej a rýchlostnej zložke, sme splnili. Z tohto hľadiska som spokojný,” dodáva.

Futbalisti ôsmeho mužstva Fortuna ligy odohrali v rámci prípravy päť stretnutí, v rámci ktorých si na svoje konto pripísali päť víťazstiev.  Ich súpermi však boli druho a treťoligové mužstvá. „Mali sme niečo naplánované aj so súpermi silnejšieho rangu, avšak nevyšlo to. Aktuálny stav, čo sa týka pandémie, ohrozuje každé jedno mužstvo. Vidíme to aj u nás v Michalovciach, nevyhli sa tomu hádzanárske ani hokejové mužstvo. My sme sa tomu snažili nejakým spôsobom vyhnúť, aj preto sme zvolili takýto formát prípravy. A hoci sa nám to nie celkom podarilo, keďže niektorí hráči predsa len ochoreli, boli sme schopní trénovať a hrať zápasy,” hovorí Nemec, ktorému v generálke chýbali Száraz, Záhradník, Trusa, ako aj dlhodobo absentujúci Šuľa, ktorý pred týždňom absolvoval operáciu.

Domácich hráčov, aspoň čo sa týka generálky, nahradili legionári.  V bráne stál Ukrajinec Kozhukhar. Miesto brankárskej jednotky zatiaľ isté nemá. „Bude to záležať aj od zdravotného stavu oboch brankárov. Rozhodujeme sa medzi ním a Szarázom, zároveň tu máme aj mladého Vajsa, ktorý je spoľahlivou trojkou a na jar by mal naberať skúsenosti v našom rezervnom mužstve v Sobranciach." Káder futbalistov MFK Zemplín prešiel počas zimnej prestávky niekoľkými zmenami. Opustili ho Adekuoroye, Kvocera, Casado, Neofytidis a Gallego. Nahlas sa hovorilo aj o odchode Trusu, s ktorým sa spájal Baník Ostrava. Čo sa týka príchodov, mužstvo zatiaľ posilnil iba útočník Yilmaz. „Na margo prípadného odchodu Trusu, dnes je tu, čo bude zajtra, neviem.  Od Yilmaza očakávame v prvom rade to, čo má v popise práce. V minulosti dokázal, že góly strieľať vie a ja verím, že to u nás potvrdí. Je to podľa mňa len otázka času. Čo sa týka zmien v kádri, odišli od nás hráči, ktorí nehrávali pravidelne. Zmeny vyplynuli zo situácie. Prípadným príchodom sa nebránime, aj keď času do začiatku súťaže ostáva už málo,“ hovorí Nemec, ktorý prezradil aj primárny cieľ Zemplínčanov v jarnej časti súťaže. „Čo sa týka primárneho cieľu, keď som sem prichádzal, bola ním záchrana v súťaži, všetko ďalšie, vrátane prvej šestky, bude bonusom."

Zdroj: sportnet.sme.sk