Michalovčania oslavovali postup do Fortuna ligy

2015-05-27 12:00:00

Prvoligovú miestenku si zaistili v utorok presvedčivým víťazstvom doma nad Sereďou, ktorú žlto-modrí porazili 4:1.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce si utorňajším víťazstvom 4:1 nad Sereďou prakticky zabezpečili postup do najvyššej slovenskej súťaže Fortuna Ligy. Po záverečnom hvizde to spočiatku na ihrisku vyzeralo bez výraznejších emócií, ale michalovskí hráči sa postupne naštartovali pri svojich fanúšikoch a po príchode do šatní vypukla obrovská radosť a nechýbalo ani skandovanie "Postúpime! Postúpime!".

"Trošku sme to mali v hlavách, ale my sa sústredíme na prvé miesto. Tento cieľ máme od začiatku sezóny, dúfam, že si postup zabezpečíme z prvého miesta," uviedol po stretnutí autor druhého michalovského gólu Dominik Kunca, ktorý v najvyššej súťaži odohral dva duely v drese Podbrezovej. Michalovčania o prvú pozíciu súperia s hráčmi Skalice. "Raz sme ich už porazili. Rozhodne sa to asi v poslednom zápase, tak verím, že zvíťazíme aj tam," zaželal si Kunca.

Napriek tomu, že z Fortuna Ligy vypadávajú posledná Banská Bystrica a Košice, ktoré nedostali licenciu na ďalší ročník 2015/2016, boli Michalovčania opatrní vo vyjadreniach. "Cítim eufóriu, ale stále sme opatrní, pretože až keď to bude na papieri, bude to isté, horšie ako druhí nemôžeme skončiť, zatiaľ sme prví a uvidíme ako zahrá v stredu Skalica. Chceme skončiť prví, pretože máme zásadu, že druhý je prvý porazený. I keď v tomto prípade táto teória nemusí platiť," konštatoval prezident michalovského klubu Igor Šoltinský. 

Michalovce budú od novej sezóny jediným východoslovenským klubom v najvyššej súťaži. Na rozdiel od iných druholigových klubov majú dostatočnú infraštruktúru štadióna, kde sa v minulosti odohralo i finále Slovenského pohára Slovan - Trnava. "Čo sa týka nákladov, rozdiel medzi prvou a druhou ligou nie je nejaký dramatický, pretože na cestovnom sa nám veľmi nezmení, nechceme tu ťahať extra drahých hráčov. Na druhej strane počítame so zvýšenými príjmami za divákov, niečo dostaneme aj z ÚLK a počítam, že sa konečne objavia aj sponzori a nejakí reklamní partneri," zaželal si Šoltinský, ktorý nechce razantne zasahovať do zloženia kádra a doplniť ho iba na niektorých postoch.

Český tréner František Šturma priznal, že správa o neudelení licencie MFK Košice s hráčmi trošku zatriasla ešte pred duelom v Šali, kde jeho zverenci uhrali iba bezgólovú remízu. "Musím povedať, že zápas v Šali bol trošku ťažší, pretože nás poznamenala táto informácia a mladí hráči to mali v hlavách. Trošku nám to zviazalo nohy, ale celý týždeň sme na tom pracovali s mentálnym trénerom a myslím si, že proti Seredi to nebolo vidieť," prezradil Šturma. 

Meno Františka Šturmu sa nezmazateľne zapíše do dejín michalovského futbalu, keď ako prvý tréner doviedol Michalovce do najvyššej slovenskej súťaže. "Nie je to o mojom mene, ale tíme ľudí, ktorí pracujú okolo klubu, vedenia. Poňali sme to tak, že to nie je o trénerovi, ale celkovej práci všetkých. Takže aj vďaka ľuďom starajúcich sa o trávu, upratovačkám, vedeniu klubu, hráčom, jednoducho vďaka všetkým sa nám to možno podarí," povedal český lodivod.

Zdroj: TASR