V hlavnom meste trojbodový úlovok

2022-04-23 11:28:22

Starší dorastenci triumfovali v Petržalke o dva góly.

Skvelý výsledok zaknihovali v sobotu krátko popoludní starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce v našom hlavnom meste. Žlto-modrí dokázali v rámci 22. kola prvej ligy U19 triumfovať na pôde FC Petržalka, svojho tabuľkového suseda, ktorý mal pred stretnutím rovnaký počet bodov ako oni. Z najväčšieho sídliska na Slovensku si zverenci lodivoda Branislava Sokoliho vezú víťazstvo 2:0. Všetko podstatné sa v Petržalke odohralo po zmene strán, keď v 64. minúte otvoril skóre duelu Samuel Kovalčin, o necelých desať minút poslal rozhodca predčasne pod sprchy po vzájomnej šarvátke dve "horúce" hlavy - domáceho Petra Kudličku a hosťujúceho Richarda Riga - a v posledných sekundách nadstaveného času poistil michalovskú výhru striedajúci Filip Bodnár. Vďaka trojbodovému úlovku sa Zemplínčania dotiahli na siedmu Banskú Bystricu, za ktorou v tabuľke zaostávajú iba vinou horšieho skóre.

FC Petržalka - MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)

Góly: 64. Kovalčin, 90+. F. Bodnár

ČK: 72. Kudlička - 72. R. Rigo

MFK ZEMPLÍN: Mišina - Loffay, Lichvár, R. Rigo, Holp - Michal Tóth (77. F. Bodnár) - Petrík (84. Šivák), Buhaj, Tancoš, Matis (69. N. Matta) - Kovalčin (84. Musak)