Prvá letná posila prichádza zo Žiliny

2022-06-13 19:02:16

MFK Zemplín sa dohodol na spolupráci s Lukášom Jánošíkom.

Fortunaligový klub MFK Zemplín Michalovce hlási prvú letnú posilu! K Laborcu prichádza šikovný krídelník Lukáš Jánošík (narodený 5. marca 1994), ktorý naposledy pôsobil v konkurenčnej Žiline. Odchovanec futbalu pod Dubňom sa s michalovským klubom dohodol na dvojročnej spolupráci. 

"Tréner Hrnčár mal o mňa enormný záujem a po viacerých telefonátoch sme sa dohodli. Tak som teda tu," s úsmevom začal prvú debatu na novom pôsobisku Lukáš Jánošík, ktorému nerobil žiadny problém prísť až do Michaloviec. "Vždy si poviete, že je to diaľka, ale keď chcete hrať futbal, nevyberáte si, či je to tam alebo tam. Páčilo sa mi, že ma oslovil samotný tréner, preto som sa rozhodol sem prísť."

Rodák z dedinky Hôrky neďaleko Žiliny má na svojom konte už vyše 80 štartov v najvyššej slovenskej súťaži, v ktorých nastrieľal 14 gólov. Všetky zaznamenal v drese "šošonov", kde strávil podstatnú časť svojej doterajšej kariéry. So Žilinou sa v sezóne 2016/17 dokonca tešil z majstrovského titulu. V minulosti hosťoval aj v Rimavskej Sobote a Liptovskom Mikuláši, ktoré v tom čase ešte hrali druhú ligu - rovnako ako MFK Zemplín. So žlto-modrými potom zvádzal súboje aj na najvyššom fóre. "Na tunajšom útulnom štadióne sa nikdy nehralo ľahko, vždy tu bolo špecifické prostredie. Dá sa povedať, že Michalovce už nie sú žiadnym ligovým nováčikom, ale môžeme ich považovať za stáleho člena našej najvyššej súťaže. Myslím si, že sa tu pracuje dobre a klub funguje solídne, preto som nemal žiadny problém presunúť sa na Zemplín," odvetil 28-ročný ofenzívny hráč.

Lukáš si už stihol vyskúšať aj pôsobenie za hranicami, keď v ročníku 2020/21 hájil farby Dynama České Budějovice. Po roku strávenom u našich západných susedov sa vrátil domov do Žiliny a teraz ho futbalový osud zavial na východ krajiny. "Do Michaloviec prichádzam s tými najvyššími ambíciami, ale uvidíme, ako si to všetko sadne. Pobijeme sa o to, aby sme boli v tabuľke čo najvyššie," dodala nová akvizícia MFK Zemplín.

Radosť z angažovania Jánošíka má aj kormidelník Norbert Hrnčár: "Lukáš je hráč vo výbornom veku. Sme presvedčení, že do mužstva prinesie kvalitu, ktorú potrebujeme. Prichádza na pozíciu, ktorú sme vyslovene potrebovali posilniť, teda do krídelných priestorov. Som veľmi spokojný, že sa nám jeho príchod podarilo zrealizovať a že do kádra pribudol takýto kvalitný hráč."

Foto: Róbert Andrejov