Spod Tatier si vezieme bod

2022-07-23 11:27:36

Vo výbornom zápase sme remizovali s Liptovským Mikulášom.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sú aj po druhom kole Fortuna ligy bez prehry. Vo svojom prvom vystúpení na súperovom ihrisku v novej sezóne remizovali v Poprade s domácim Liptovským Mikulášom 1:1. Oba góly padli už v úvodnom polčase a postarali sa o nich kapitáni oboch celkov - skóre otvoril z penalty Lipták Rastislav Václavík a zakrátko na to vyrovnal Zemplínčan Michal Ranko.

Pod Tatrami sa hral zásluhou oboch tímov výborný zápas. Aktívnejšie doň vstúpili Michalovčania, ktorí už v 6. minúte prvýkrát vážnejšie pohrozili. Do šestnástky odcentroval Jánošík, najprv sa neujalo zakončenie Marcina a vzápätí ani dorážka Adlera, ktorú vyrazil Sváček. O ďalších šesť minút sa o slovo prihlásili aj domáci, po Laurovom centri zneškodnil hlavičku Geráta Száraz. V 21. minúte mal gól na kopačke Marcin, avšak brankár Sváček opäť výborne zasiahol. Po polhodine hry odpískal rozhodca Kišš po strete Méndeza s Laurom v michalovskej šestnástke pokutový kop, ktorý Václavík so šťastím premenil – 1:0. Odpoveď žlto-modrých bola bleskurýchla, už o štyri minúty prihral Jánošík Rankovi, a ten peknou strelou zvnútra šestnástky vyrovnal – 1:1.

Aj po obrátke pokračoval divácky atraktívny duel, v ktorom sa bolo načo pozerať. V 62. minúte hlavičkoval Jeřábek nad bránu Liptákov. O šesť minút spálil obrovskú šancu jeho spoluhráč Adler, ktorý po centri striedajúceho Slebodníka zblízka zakončil, ale na čiare výborne zasiahol obranca Popovič. Vzápätí stálo pri domácich šťastie opäť, pretože Méndezova strela sa od vzdialenejšej žrde odrazila mimo brány. V 72. minúte mali jedinú vážnejšiu šancu v druhom dejstve domáci, po Kačeríkovom rohu hlavička Popoviča išla tesne vedľa. V upršanom počasí už ani jedno z mužstiev nedotiahlo viaceré sľubné akcie do zdarného konca, a tak si súperi body podelili.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 34. Václavík (11 m) - 37. Ranko

ŽK: 86. M. Popovič, 88. Gerát - 33. Méndez, 86. M. Marcin

Rozhodovali: Kišš - Zemko, P. Jánošík; 556 divákov

MFK TATRAN: Sváček - M. Popovič, Mihál, Bedecs, M. Nečas - Václavík, Totka (63. Jendrišek) - Laura (87. Voško), Gerát, Kačerík (82. Ďungel) - T. Staš

MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Méndez - M. Begala, Kanu (65. Slebodník), Peňa (80. F. Vaško) - M. Marcin, Adler Da Silva, L. Jánošík (80. D. Magda)

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Šance boli na oboch stranách. V druhom polčase ich mali hostia viac, pre nás je remíza dobrá. Polovica mužstva je vymenená. v priebehu týždňa nám navyše odišiel Krčík. Musíme zbierať body."

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Bol to dobrý zápas, rýchly, dynamický. Zahodili sme veľké množstvo šancí, nedokázali sme dotiahnuť dobré akcie. Bod nás teší, ale mohli sme získať tri."

Sobota 30. júla o 18.00 hod.: Michalovce - Slovan Bratislava (3. kolo)

Piatok 5. augusta o 20.30 hod.: Trenčín - Michalovce (4. kolo)

Sobota 13. augusta o 18.00 hod.: Michalovce - Trnava (5. kolo)