Znova pohýčkali trinástku a dočkali sa!

2022-10-11 17:46:23

Pondelkové vydanie Denníka Šport o zápase s Liptovským Mikulášom.

Liptáci mali celú cestu domov i celú nedeľu na to, aby prišli na to, ako sa vlastne dostali k prvému víťazstvu v sezóne. Tí, ktorí boli na štadióne, totiž doteraz nechápu. Ak by si totiž domáci na nich urobili skóre, nik by ani necekol. Tréner MFK Tatran Jozef Kostelník pred stretnutím hľadal aspoň niečo pozitívne, o čo by sa pri motivácii zverencov mohol oprieť. Spomenul, že proti Michalovciam získali doma prvý bod v tomto ročníku a teraz proti tomuto istému tímu by mohli získať i prvé víťazstvo. Dokonca v čírom zúfalstve poznamenal, že ani trinástku nepokladá za nešťastné číslo. To bolo na margo 13. kola a možnej rovnakej série bez víťazstva. A nakoniec to Mikulášu vyšlo!

A presne tak ako naposledy na Zemplíne pred piatimi mesiacmi. Najprv prehrávali 0:1 a nakoniec otočili na 2:1. Kým vtedy stihli obrat ešte v prvom polčase a potrebovali naň 17 minút, teraz si ho nechali až po prestávke a čas stlačili o polovicu. Mimochodom, v máji sa vzájomný zápas na Zemplíne hral v piatok 13. a najväčšiu zásluhu na víťazstve hostí mal Jakub Švec. Najprv vyrobil jedenástku a druhý gól strelil. Na chrbte mal číslo 13... „Spadol nám kameň zo srdca, lebo sa to už dlho spomínalo a nebolo nič príjemné to neustále poččúvať. Tešíme sa z troch bodov a tiež z toho, že by nám toto víťazstvo mohlo pomôcť aj psychicky,” povedal Erik Jendrišek, ktorý sa vrátil k ponúknutým dvom gólom zo strany domácich. „Boli sme v správnom čase na správnom mieste. Išli sme za loptami a boli sme odmenení za aktivitu,” dodal. „Ťažko sa mi hľadajú slová. Po prvom polčase sme mali viesť minimálne 3:0. Navyše nám neuznali rregulárny gól. Na to sa však nemôžeme vyhovárať. V druhom polčase sme dostali dva góly z ničoho,” krútil neveriacky hlavou Lukáš Jánošík. Patril medzi najlepších hráčov na ihrisku. Dvakrát vyzval do vyložených šancí Marcina, no ten zlyhal v koncovke. Sám sa dostal dvakrát do výborných šancí, no tiež zaváhal. A keď sa dočkal gólu, proti bol asistent rozhodcu. „Je to neuveritelné, ako sme ten zápas nezvládli. Je to pre nás kruté, ale, bohužiaľ, taký je futbal,” konštatoval Lukáš Jánošík.