Ženy opäť víťazne, v tabuľke sú už prvé

2015-04-27 12:00:00

Nad posledným Lučencom doma zvíťazili jednoznačne 9:1 a o skóre sa dostali pred Kysucký Lieskovec.

Michalovské futbalistky v jarnej časti ešte nestratili ani bod a v sobotu popoludní si na svoje konto pripísali piate víťazstvo v tejto časti. Na domácom trávniku v Lastomíre nedali žiadnu šancu poslednému Lučencu, ktorého v rámci 14. kola druhej ligy žien skupiny Východ zdolali vysoko 9:1. Vďaka lepšiemu skóre predstihli v tabuľke Kysucký Lieskovec a s 37 bodmi sú na čele pelotónu.

Od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku, pretože Lučenec pricestoval len s ôsmimi hráčkami... Michalovčanky neponechali nič na náhodu a už po necelej štvrťhodine hry vyhrávali nad súperom zo stredného Slovenska 4:0. Do prestávky pridali ešte jeden gól, po zmene strán ďalšie štyri. Víťazstvo mohlo byť aj dvojciferné, avšak v 57. minúte nepremenila pokutový kop Šimková.

MFK Zemplín Michalovce - FK LAFC Lučenec 9:1 (5:0)

Góly: 45., 73. a 86. Baníková, 10. a 58. Jeleneková, 7. Oláhová, 11. Šimková, 12. Stredná, 89. Belišová - 87. Balážová

MFK ZEMPLÍN: Forraiová - Strellová, Oláhová (71. Belišová), Baníková, Kučerová (46. Trochanová) - Bačová (80. Šarvancová), Lukčíková, Kondašová, Stredná - Jeleneková, Šimková (60. Capiková)

Sobota 2. mája o 15.00 hod.: Bziny - Michalovce (15. kolo)

Nedeľa 10. mája o 15.00 hod.: Spišská Nová Ves - Michalovce (16. kolo)

Sobota 16. mája o 15.00 hod.: Kysucký Lieskovec - Michalovce (17. kolo)