Petruš novým trénerom MFK Zemplín

2023-06-14 17:39:13

Prešovský rodák sa kormidla ujme v pondelok.

Trénerská otázka je vyriešená! Novým šéfom realizačného tímu prvoligového A-mužstva MFK Zemplín Michalovce sa stal Marek Petruš, ktorý so žlto-modrými podpísal kontrakt do konca sezóny 2023/24. Prešovský rodák naposledy trénersky pôsobil v rodnom meste a s tamojším Tatranom bol blízko k postupu do najvyššej súťaže, v baráži o Fortuna ligu však jeho mužstvo nestačilo na Zlaté Moravce.

"Musím povedať, že hľadanie nového trénera bolo náročné, lebo najprv sme vyberali z iných trénerov. Mali sme rozjednané veci, ktoré nedopadli dobre. Nie však z našej strany, ale zmena nastala na druhej strane. Pán Petruš bol náš ďalší výber. Rokovania s ním boli rýchlejšie a dopadlo to podľa našich predstáv. Sme radi, že tento tréner je dnes u nás a verím, že budeme mať dobrú spoluprácu a dosiahneme lepšie výsledky ako v minulých sezónach. Pred nami je ďalšia náročná fáza, ktorou je doplnenie mužstva. Čakali sme na vyriešenie trénerskej otázky, aby aj nový kormidelník mal možnosť zasiahnuť do budovania kádra," povedal krátko po spečatení spolupráce s Marekom Petrušom člen predstavenstva MFK Zemplín Ján Sabol.

A kto je nový lodivod michalovského tímu? Marek Petruš sa narodil 5. októbra 1975 v Prešove, kde aj futbalovo vyrastal. Okrem materského celku tento bývalý obranca hrával aj v izraelskom Bnei Yehuda, tureckom Kardemire Karabükspor, Slovane Bratislava, ruskom Gazoviku-Gazprom Iževsk, Nižnej Šebastovej, Bardejove a Spišskej Novej Vsi. Trénerskú kariéru štartoval v Nižnej Šebastovej, bol aj pri mládeži v Tatrane Prešov i ako asistent v národnom tíme do 19 rokov. Potom úspešne viedol Poprad, Liptovský Mikuláš a donedávna Prešov. S Popradom aj Prešovom to dotiahol až do baráže o prvú ligu, s Liptovským Mikulášom v nováčikovskej sezóne obsadil ôsmu priečku.

Marek Petruš sa kormidla v MFK Zemplín ujme v pondelok 19. júna, kedy oficiálne odštartuje letná príprava mužstva na nový ročník. Pôvodne mala začať už tento štvrtok, hráči však ešte dostali individuálne tréningové plány. Zmena nastala aj v programe prípravných zápasov, ten prvý Michalovčania napokon neodohrajú v Trebišove, ale na pôde iného druholigistu zo Zemplína v Humennom. Hrať sa bude v sobotu 24. júna o 10. hodine.

Foto: Róbert Andrejov