Rozdiel bol v ofenzíve

2023-08-08 10:27:58

Pondelkové vydanie Denníka Šport o našej prehre v Trenčíne.

Pod hradom Matúša Čáka na seba narazili tímy, ktoré v úvodnom kole bodovali proti favoritom. Michalovce doma remizovali s Dunajskou Stredou (0:0) a Trenčania uchmatli všetky body v Trnave (2:1).

Začiatok zápasu patril domácim. Útoky po krídle ťahal najmä aktívny Kapverďan Eynel Soares. V úvodnej polhodine stáli za zmienku snáď už len povzbudzujúce trenčianske deti na tribúnach a nervózne reakcie srbského trénera domácich Iliju Stolicu. Michalovce hrali až príliš defenzívne v hlbokom bloku. Trenčania boli jednoznačne aktívnejší a odmena za snahu prišla v 34. minúte. Krídelnú akciu do rozhodenej michalovskej obrany potiahol Kupusovič, posunul loptu Soaresovi a ten nabil Ghančanovi Ibrahimovi, ktorý zvnútra šestnástky nedal brankárovi šancu – 1:0. „Videl som spoluhráča v lepšej pozícii na strelu, preto som mu posunul loptu a som rád, že to pekne trafil,“ hovoril po zápase o prvom góle Eynel Soares. V druhom polčase Zemplínčania postupne vystriedali ofenzívnych hráčov a o ich útoky sa starali najmä Issa Adekunle a Danko. Keď sa však hostia chceli nadýchnuť k záverečnému náporu, ich nádeje na body definitívne pochoval Soares. V 81. Minúte sa zbavil obrancu a strelou k bližšej žrdi spečatil druhú trenčiansku výhru v sezóne. „Otvoril sa mi priestor na rýchlu krídelnú akciu. Cítil som, že je to gólová príležitosť. Som rád, že brankár na moju strelu nedosiahol. Myslím si, že je to zaslúžená výhra, boli sme nebezpečnejší v ofenzíve. Je to pre nás dobrý úvod sezóny, no stále sme len na začiatku,“ tešil sa z gólu a víťazstva mladý kapverdský krídelník. Defenzívna prvopolčasová taktika Michaloviec napokon úspech neslávila. Nebyť Benjamína Száraza v bránke hostí, Zemplínčania by odišli z Trenčína aj s viacerými inkasovanými gólmi. „Chceli sme ukázať viac v ofenzíve, no prvý polčas sa nám to vôbec nedarilo. Pripravovali sme sa na súperove brejky, ale aj tak nám z nich strelil dva góly. V úvode sezóny nám to zatiaľ vôbec nechce padnúť. Máme na čom pracovať,“ uzavrel hosťujúci brankár, ktorý inkasoval prvé góly v novej sezóne Niké ligy.

Zdroj: Denník Šport