Mladší dorastenci trápili Spartak

2023-08-26 17:59:36

Do posledných minút bojovali o body.

Druhýkrát po sebe vyšli michalovské družstvá mladšieho dorastu bodovo naprázdno. V zápasoch 3. kola prvej ligy však doma statočne vzdorovali favorizovaným Trnavčanom, ktorí sa do posledných sekúnd strachovali o víťazstvá. Najprv "sedemnástka" MFK Zemplín so Spartakom dlho držala bezgólový stav, hostia sa ujali vedenia až v 69. minúte a poistili ho druhým gólom tesne pred záverečným hvizdom. Michalovské družstvo U16 malo výborne našliapnuté k druhej výhre v sezóne, pretože už v 11. minúte otvoril skóre z penalty Samuel Bajužík - mimochodom, kapitán žlto-modrých v treťom zápase za sebou premenil pokutový kop - a to ešte krátko predtým bol za hru rukou mimo šestnástky vylúčený trnavský brankár. Hostia však dokázali po zmene strán aj v početnej nevýhode výsledok dvoma gólmi otočiť a napokon triumfovali 2:1. Zaujímavosťou bolo, že ani domáci gólman Samuel Rapáč duel nedochytal, tesne pred uplynutím hodiny hry ho musel pre zranenie vystriedať Šimon Bakajsa.