Z Prešova s troma bodmi!

2023-10-07 10:51:51

"Devätnástka" dosiahla tretie víťazstvo.

Aj druhé východniarske derby sa stalo korisťou Michalovčanov! Po Košiciach, nad ktorými pred dvoma týždňami triumfovali doma 2:0, zdolali v prvú októbrovú sobotu aj Prešov na jeho trávniku 2:1. Víťazstvo, pre Zemplínčanov tretie v aktuálnej sezóne, má mimoriadne veľkú cenu, pretože ním Šarišanom odskočili v tabuľke na rozdiel šiestich bodov. Pritom žlto-modrí odštartovali derby veľmi zle, už po niekoľkých sekundách od úvodného hvizdu inkasovali otvárací gól. Odpoveď zverencov trénera Jozefa Majoroša však bola expresne rýchla, v 3. minúte z pokutového kopu, ktorý bol nariadený za faul bývalého michalovského brankára Myroslava Mahurského, vyrovnal kapitán Artúr Musák. Rozhodnutie padlo dvadsať minút pred kocnom, kedy do vlastnej siete namieril Alexander Stanislav Varga, syn niekdajšieho slovenského reprezentanta Stanislava Vargu, a "zariadil" tak cennú výhru MFK Zemplín.

FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:1)

Góly: 1. Novotňák - 3. Musák (11 m), 71. vlastný S. Varga

MFK ZEMPLÍN: P. Bodnár - T. Veselý, N. Bajus, Shchavii, Makrygiannis - Musák, J. Gomboš (66. Foriš), M. Šepeľák - Kračunik (82. Skalka), Koval, Borynský (60. P. Bojčík)