Mladší dorastenci v derby úspešní

2023-10-08 08:32:27

S Prešovom doma zabodovali naplno.

Tri zápasy, tri víťazstvá! Taká je víkendová bilancia dorasteneckých výberov MFK Zemplín Michalovce v derby zápasoch proti Prešovu. Na sobotňajšiu výhru starších dorastencov U19 na súperovej pôde (2:1) nadviazali v rovnaký deň na vlastnej umelej tráve aj tímy mladšieho dorastu. Najprv dôležitý triumf zaknihovalo družstvo U17, ktoré Tatran zdolalo tesne 1:0 vďaka parádnej hlavičke Adama Žuleviča zo 14. minúty. Pre michalovského útočníka to bol už piaty gól v aktuálnej sezóne. S čistým kontom obstála aj "šestnástka", ktorá vyhrala 2:0. O zisku troch bodov však rozhodla až po prestávke, keď sa presadili Martin Peťo a Marián Pavlov. Celky MFK Zemplín si po výhrach nad Prešovom polepšili aj v tabuľke, oba patrí po 8. kole prvej ligy v pelotóne ôsma priečka.

U17

MFK Zemplín Michalovce - FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 14. Žulevič

MFK ZEMPLÍN: Dula - Š. Kačkoš, D. Rapáč, Sojčák, Sam. Baran - Bamburák, Nináč (85. Janák), Novýsedlák - J. Veselý (72. Attila Kužma), Žulevič (90+. Macik), Burda (85. Kvak)

U16

MFK Zemplín Michalovce - FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 48. Peťo, 72. Pavlov

ČK: 25. Vašičkanin (Prešov)

MFK ZEMPLÍN: T. Lačný - Kusnyír, M. Valkučák, Polaščík (57. F. Sabo), Holovka (75. Hreňko) - Šutaj, Ľ. Malik (68. Palčík), Jenča - O. Urbánek (41. Pavlov), Bajužík (57. J. Keresteš), Peťo

Najbližší program MFK Zemplín U17/U16:

Sobota 14. októbra o 11.00/13.15 hod.: Pohronie - Michalovce (9. kolo)

Sobota 4. novembra o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - Trenčín (predohrávka 12. kola)

Sobota 11. novembra o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - Banská Bystrica (10. kolo)