Rozhodnuté už po prvom polčase

2023-11-01 12:16:00

V dohrávanom stretnutí sme neuspeli na Slovane.

Na sviatok všetkých svätých odohrali michalovskí futbalisti opäť súťažný duel na opačnom konci republiky, už tretí v priebehu ôsmich dní. V našom hlavnom meste nastúpili na dohrávku 4. kola Niké ligy proti domácemu Slovanu Bratislava. Stretnutie sa v pôvodnom augustovom termíne neuskutočnil kvôli veľkej maródke v tíme žlto-modrých. MFK Zemplín u majstra nepochodil a podľahol mu hladko 1:5, keď až štyri góly inkasoval už v prvom polčase.

Od úvodu sa na Tehelnom poli bolo na čo pozerať. Belasí podobne ako v nedeľu proti Košiciam raketovo otvorili skóre stretnutia, už v 3. minúte poslal prízemný center do šestnástky hostí Lovat a Marcelli z veľkého uhla prekvapivo prestrelil brankára Száraza - 1:0. Lenže Zemplínčania  už o päť minút zrovnali stav, pretože obrovskú hrúbku vyrobil Blackman, ktorý poslal do nájazdu van Kessela a ten rutinérsky prekonal Borjana - 1:1. A to zo strany Michaloviec nemuselo byť všetko, už o minútu Shimamura vysunul Marcina, ktorého strela len tesne minula cieľ. V 16. minúte zahral domáci Tolič rohový kop a Čavrič zblízka v páde poslal loptu pomedzi Szárazove nohy do siete - 2:1. O päť minút po Dankovom rohu si so zakončením Marjanoviča poradil Borjan. Slovan znovu udrel v 23. minúte, Čavričovu strelu Száraz vyrazil a Marcelli z dorážky nezaváhal - 3:1. Divoké prvé dejstvo gólovo zakončil v 31. minúte vlastenec Marjanoviča, od ktorého sa lopta smolne odrazila pri úniku Strelca, ktorý však pri tejto akcii fauloval Száraza, no píšťalka rozhodcu ostala nemá...

Po zmene strán Slovanisti vedomí si trojgólového náskoku ubrali nohu z plynu a pohodlne kontrolovali vývoj duelu. V 63. minúte Strelec strieľal vedľa brány a o desať minút neskôr po Marcelliho centri chýbalo hlavičke Čavriča len veľmi málo. Michalovčania mali už loptu na kopačkách častejšie než v prvom polčase, ale všetka ich snaha končila už pred domácou šestnástkou. V 77. minúte čerstvý muž na trávniku Steinhübel svojou strelou nenarobil Borjanove žiadne starosti, o pár sekúnd potom z dobrej pozície nenamieril presne Pavúk. Desať minút pred záverečným hvizdom ešte predviedol svoju rýchlosť i kanonierske schopnosti Čavrič, ktorý bombou z uhla zvýšil už na 5:1. V 85. minúte ešte mohol zmierniť prehru hostí Jánošík, ktorý sa vrátil na ihrisko po mesiaci a pol, ale jeho strela smerovala nad bránu. Úradujúci majster a líder tabuľky vystrelil na michalovskú bránu päťkrát a dal päť gólov. Pomer striel v zápase: 5:3...

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 5:1 (4:1)

Góly: 3. a 23. Marcelli, 16. a 80. Čavrič, 31. vlastný Marjanovič - 8. van Kessel

ŽK: 13. M. Marcin (Michalovce)

Rozhodovali: Gemzický - Štrbo, Jánošík; 3427 divákov

ŠK SLOVAN: Borjan - Blackman (75. M. Vojtko), Kashia, Wimmer, Lovat - Kankava, Savvidis (70. Lichý) - Tolič - Marcelli (81. Sharani), Čavrič (81. Barseghyan), D. Strelec (70. Zmrhal)

MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - L. Šimko, Marjanovič (69. Mendes), Jeřábek, Volanakis, Bahi - Karasiuk, Shimamura (69. Zubairu), S. Danko (76. Steinhübel) - M. Marcin (69. D. Pavúk), van Kessel (76. L. Jánošík)

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana Bratislava): „Sme spokojní s výsledkom, dnes sme boli veľmi efektívni. Šancí sme nemali toľko ako proti Košiciam. Michalovce vedia hrať futbal a nestrácali ľahko lopty. Išli sme rýchlo do vedenia, čo sme chceli zopakovať z predošlého zápasu, ale urobili sme veľkú chybu, ktorou sme pustili súpera do zápasu. Góly padajú po chybách a hostia ich urobili viac. Čavrič hrá v životnej forme a dáva góly prakticky zo všetkého, do čoho kopne. Ten jeho posledný bol výstavný kus. Spokojný som aj s naším výkonom, aj keď stále je čo zlepšovať."

Peter Struhár (tréner Michaloviec): „Stretnutie sa síce skončilo vysokým rozdielom, ale náš herný prejav bol veľmi dobrý. Dostávali sme sa do nebezpečných situácií, čo sme aj chceli. Hrali sme však proti Slovanu, ktorý má výbornú formu a našimi chybami sme mu dopriali rýchlo streliť tri góly. Potom je už ťažko na jeho trávniku hrať nejaký útočný futbal s cieľom streliť tri-štyri góly, ale chlapcov musím pochváliť za to, že sa ani v náročných situáciách nebáli hrať s loptou. Na to musíme nadviazať a preniesť do ďalších zápasov, v ktorých potrebujeme získať body.“

Sobota 4. novembra o 15.00 hod.: Michalovce - Trenčín (13. kolo NL)

Streda 8. novembra o 13.00 hod.: Devínska Nová Ves - Michalovce (5. kolo SC)

Sobota 11. novembra o 15.00 hod.: Banská Bystrica - Michalovce (14. kolo NL)