Sedemnástka si poradila s Trenčínom

2023-11-03 18:21:35

Hrdinom žlto-modrých sa stal dvojgólový Adam Žulevič.

Po takmer trojtýždňovej prestávke sa do zápasového kolotoča vrátili michalovskí mladší dorastenci. Netradične v piatok popoludní na svojej umelej tráve hostili súperov z Trenčína v rámci predohrávaného 12. kola prvej ligy. Cenné tri body si na svoje konto pripísala "sedemnástka" MFK Zemplín, ktorá zdolala rovesníkov spod hradu Matúša Čáka 3:1. Vrece s gólmi sa roztrhlo až po prestávke, kedy sa za žlto-modrých dvakrát presadil Adam Žulevič - michalovský kanonier má na svojom konte už sedem gólov a patrí mu už druhé miesto medzi najlepšími strelcami súťaže - a raz Daniel Rapáč, ktorého nádherný gól z priameho kopu mal nakoniec prívlastok víťazný. Zverenci lodivoda Marcela Nemčíka natiahli sériu bez prehry na tri zápasy a v tabuľke poskočili na ôsme miesto. Michalovské družstvo U16 síce takisto s Trenčanmi vyhrali druhý polčas, avšak v konečnom účtovaní im to na body nestačilo. Zemplínčania po nevydarenom úvodnom dejstve hry, v ktorom inkasovali dva góly, podľahli AS tesne 1:2. Ich jediný gól zaznamenal striedajúci Samuel Ponik.