Gólová prestrelka na Sihoti

2023-11-05 11:21:21

Starší dorastenci na trávniku Trenčína neuspeli.

Ani tri strelené góly nestačili michalovskej "devätnástke" na zisk čo i len bodu. Na ihrisku lídra tabuľky v Trenčíne prehrali Zemplínčania v rámci 12. kola prvej ligy staršieho dorastu hokejovým výsledkom 3:5. Zverenci trénera Jozefa Majoroša doplatili v slovenskom "meste módy" na zbabraný prvý polčas, v ktorom inkasovali až tri góly a nestrelili ani jeden. Keď domáci tesne po prestávke zvýšili už na 4:0, vyzeralo to s Michalovčanmi veľmi zle. Žlto-modrí sa však vzchopili a dvoma gólmi striedajúceho iba 16-ročného krídelníka Norberta Burdu, pre ktorého to bol premiérový štart za kategóriu U19, znížili na 4:2. Trenčania síce potom opäť skórovali, ale posledné slovo patrilo MFK Zemplín, keď gólový účet stretnutia uzavrel ďalší vekom ešte mladší dorastenec Samuel Novýsedlák. V súťaži teraz nasleduje prestávka, po nej Michalovčania zakončia jeseň dvoma domácimi zápasmi s tímami z hlavného mesta - Petržalkou a Slovanom Bratislava.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 5:3 (3:0)

Góly: 19., 47. a 78. Hájovský, 32. Donkor, 42. Mikulaj - 60. a 71. Burda, 89. Novýsedlák

MFK ZEMPLÍN: P. Bodnár - T. Veselý, D. Rapáč, Shchavii, Makrygiannis - Foriš (56. Nináč), J. Gomboš (80. Novýsedlák), M. Šepeľák (68. Bamburák) - Borynský (56. Burda), Musák, P. Bojčík (46. Skalka)