Družstvo U15 suverénne na Spiši

2023-11-06 20:01:17

"Štrnástka" svoj zápas neodohrala.

V nedeľu čakali starších žiakov MFK Zemplín Michalovce zápasy 11. kola prvej ligy skupiny Východ na pôde Spišskej Novej Vsi. Odohrali však iba jeden, pretože kvôli výdatnému dažďu a nespôsobilej hracej ploche - umelá tráva bola kompletne pod vodou - sa duel medzi družstvami kategórie U14 neuskutočnil. Momentálne sa rieši náhradný termín, alebo či sa stretnutie vôbec bude dohrávať. Mladí Michalovčania tak mali "pekný" výlet a aspoň z autobusu si mohli pozrieť majestátny Spišský hrad... Pred nimi však stihli odohrať zápas "pätnástky", kde žlto-modrí potvrdili úlohu favorita a domácich zdolali presvedčivo 6:0. Zverenci trénera Adriána Devečku už do prestávky strelili štyri góly, čo bolo veľmi dôležité, pretože v druhom polčase vinou zaplaveného ihriska to už nebol futbal, ale boj v ťažkých podmienkach. Zemplínčania absolvujú do konca jesene už iba dve kolá, ktorými zároveň uzavrú základnú časť súťaže. Najbližšie v nedeľu 12. novembra si predohrajú zápasy posledného 13. kola v Košiciach proti tamojšej Lokomotíve (o 10. a 12. hodine) a o týždeň v sobotu 18. novembra zakončia kalendárny rok domácimi súbojmi so Sninou.