Ženy v dohrávke doma porazili Bziny

2015-04-04 12:00:00

Zemplínčanky porazili svojho súpera 5:2, keď už do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom. V tabuľke si upevnili druhé miesto.

Na Bielu sobotu boli v akcii na domácom trávniku hráčky ženského družstva MFK Zemplín Michalovce. Na ihrisku v Lastomíre privítali v dohrávanom stretnutí 10. kola druhej ligy žien skupiny Východ Bziny hladko 5:2 (4:2). Pôvodne sa mal súboj odohrať ešte v jesennej časti, ale po dohode klubov sa uskutočnil až teraz.

V prvom polčase sa strelkyne činili, pretože dokopy padlo až šesť gólov. Skóre otvorila michalovská Jeleneková, ale o pár minút nato Kuhejdová vyrovnala. Po štvrťhodine hry prišli tri góly MFK Zemplín v priebehu jedenástich minút, keď postupne do čierneho namierili Baníková, Lukčíková a Koflanovičová. V 30. minúte sa podarilo znížiť Maslovej, ktorá tak upravila na polčasových 4:2. Po zmene strán dlho gól nepadol a vyzeralo to už tak, že žiadny už ani nepadne, ale päť minút pred koncom riadnej hracej doby mládežnícka reprezentantka Slovenska v službách Michaloviec Koflanovičová strelila piaty gól zemplínskeho celku.

MFK Zemplín Michalovce - OŠK Bziny 5:2 (4:2)

Góly: 3. Jeleneková, 16. Baníková, 19. Lukčíková, 27. a 85. Koflanovičová - 10. Kuhejdová, 30. Maslová

MFK ZEMPLÍN: Forraiová - Strellová (74. Trochanová), Oláhová, Baníková, Kučerová - Bačová, Lukčíková, Jeleneková, Stredná - Koflanovičová (86. Belišová), Kondašová

Sobota 11. apríla o 15.00 hod.: Michalovce - Kysucký Lieskovec (12. kolo)

Sobota 18. apríla o 15.00 hod.: Liptovský Mikuláš - Michalovce (13. kolo)

Sobota 25. apríla o 15.00 hod.: Michalovce - Lučenec (14. kolo)