Šesťgólový koncert Záhradníka

2023-11-13 18:29:27

"Pätnástka" vonku opäť nadeľovala.

Po týždni si michalovské družstvo U15 opäť schuti zastrieľalo. Po poltucte na pôde Spišskej Novej Vsi nasúkali Zemplínčania takmer o polovicu viac gólov aj košickej Lokomotíve. V nedeľu v rámci predohrávaného 13. kola prvej ligy starších žiakov skupiny Východ triumfovali žlto-modrí v Košiciach jednoznačne 11:1. Darilo sa hlavne útočníkovi Olegovi Záhradníkovi, mladšiemu bratovi Zorana, ktorý si aktuálne oblieka dres Dunajskej Stredy. Ten nasúkal domácim šesť gólov, pričom v druhom polčase zaznamenal hetrik v rozmedzí šiestich minút! Zverenci kouča Adriána Devečku dosiahli už piatu výhru v rade, sériu neporaziteľnosti natiahli už na sedem zápasov a v tabuľke sa vyšvihli na tretiu priečku. Michalovský tím U14 na trávniku Lokomotívy neinkasoval, ale keďže ani neskóroval, rozišiel sa s domácimi zmierlivo po bezgólovej remíze. Celok vedený trénerom Jánom Gajdoščíkom figuruje v tabuľke na siedmom mieste, avšak k dobru má zápas so Spišskou Novou Vsou, ktorý minulú nedeľu neodohral kvôli nespôsobilému terénu. Súboj na Spiši bude dohrávať už tento štvrtok o 14. hodine. A hneď v sobotu 18. novembra ukončia Michalovčania základnú časť aj kalendárny rok domácimi zápasmi so Sninou (o 10.00 a 12.00 hod.).

U15

FC Lokomotíva Košice - MFK Zemplín Michalovce 1:11 (0:4)

Góly: 65. Kulín - 7. T. Andrejko, 27., 32., 55., 58., 60. a 74. O. Záhradník, 34. Tutko, 45. Venceľ, 50. T. Takáč, 52. Zápotočný

MFK ZEMPLÍN: Bezek (41. A. Komenda) - Mačuga, A. Hreňko, Sam. Sabo, T. Andrejko (53. Sýkora), Palčík (41. Hricik), Pavlov (63. Alex Kužma), T. Takáč (53. Kudrik), Tutko (41. Venceľ), O. Záhradník, Zápotočný (53. Adam Varga)