Z Petržalky bez bodového zisku

2023-11-25 20:25:02

Mladším dorastencom sa vonku nedarilo.

Po ôsmich dňoch sa michalovskí mladší dorastenci znovu predstavili na súperovom trávniku. Tentoraz ich čakala dlhá cesta do nášho hlavného mesta, kde si v rámci 13. kola prvej ligy zmerali sily s Petržalkou. Žiaľ, po zápasoch nemali dôvod na úsmev, pretože na najväčšom slovenskom sídlisku utrpeli rovnako ako naposledy v Žiline dve prehry. Tím U17 doplatil na nevydarený prvý polčas, v ktorom inkasoval dva góly. Okamžite po návrate zo šatní síce znížil nový muž na ihrisku Samuel Bajužík, ale žlto-modrí na vyrovnanie nedosiahli a ešte aj dostali tretí gól, takže sa zrodil výsledok 3:1 pre domácich. Dlho držali aspoň bod v hrsti hráči "šestnástky" MFK Zemplín, napokon však desať minút pred koncom im Petržalka strelila jediný gól stretnutia a vyhrala 1:0.

U17

FC Petržalka - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 20. Mozola, 29. Kusalík, 69. J. Kováčik - 46. S. Bajužík

MFK ZEMPLÍN: Š. Vinc - Š. Kačkoš, D. Rapáč, Sojčák, Sam. Baran (46. Holovka) - Janák (80. Seb. Baran), Bamburák, Novýsedlák (46. Peťo) - Kvak (46. S. Bajužík), Žulevič, Burda (68. Vyhonský)

U16

FC Petržalka - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Góly: 70. Krajčík

MFK ZEMPLÍN: S. Rapáč - Kašaj, Ľ. Malik (62. F. Sabo), M. Valkučák, Polaščík (77. J. Keresteš) - Šutaj, Palčík (62. O. Urbánek), Koščo - Jenča (71. Seb. Sabo), Zitrický (46. Venceľ), Attila Kužma

Najbližší program MFK Zemplín U17/U16:

Streda 6. decembra o 11.00/13.15 hod.: Slovan Bratislava - Michalovce (14. kolo)

Nedeľa 10. decembra o 11.00/13.15 hod.: Michalovce - Banská Bystrica (dohrávka 10. kola)