Marián Kelemen posilnil český 1. FK Příbram

2015-04-03 12:00:00

Michalovský odchovanec si našiel nové pôsobisko, naposledy hájil farby poľského Slasku Vroclav. Viac ako pol roka sa pripravoval s MFK Zemplín.

Slovenský futbalový brankár Marián Kelemen sa stal novou akvizíciou účastníka Synot ligy 1. FK Příbram. O príchode 35-ročného rodáka z Michaloviec (nar. 7. decembra 1979) informuje klubový web účastníka najvyššej českej súťaže. 

"Po zranení Mareka Boháča, ktoré ho vyradilo zo zostavy pravdepodobne až do konca tejto sezóny, muselo vedenie riešiť post brankára. Do klubu prichádza gólman, ktorý má skúsenosti nielen zo slovenskej ligy, ale aj z Turecka, Grécka, Poľska, Lotyšska a Španielska," uvádza sa na oficiálnej internetovej stránke českého tímu fkpribram.cz k angažovaniu novej slovenskej posily medzi tri žrde. 

Marián Kelemen bol v súčasnosti bez zmluvy, pripravoval sa s druholigovým klubom MFK Zemplín Michalovce, naposledy chytal v minulej sezóne za poľský tím Slask Vroclav. Na seniorskej úrovni pôsobil v Slovane Bratislava, chytal aj za turecký Bursaspor, lotyšský Ventspils, španielske mužstvá CD Tenerife, UD Vecindario a CD Numancia, grécky Aris Solún a spomenutý Slask Vroclav. 

Mužstvo 1. FK Příbram figuruje v konkurencii šestnástich tímov najvyššej českej súťaže po 21 odohraných kolách na 10. mieste s 25 bodmi (bilancia: 7 - 4 - 10, skóre 24:33). Zverenci trénera Pavla Tobiáša najbližšie v sobotu 4. apríla privítajú suseda v tabuľke, deviatu v klasifikácii Vysočinu Jihlava, ktorá má o jeden bod viac.

Zdroj: SITA