V Trnave najtesnejšia prehra

2023-12-17 10:39:44

Na pôde Spartaka padol jediný gól.

V záverečnom stretnutí jesennej časti prehrali michalovskí futbalisti na Štadióne Antona Malatinského s domácou Trnavou najtesnejším rozdielom 0:1. O osude zápasu 18. kola Niké ligy rozhodol nadstavený čas prvého polčasu, v ktorom favorizovaný Spartak strelil gól zásluhou Adriana Zeljkoviča. Žlto-modrí prezimujú v prvoligovej tabuľke na predposlednej jedenástej priečke so ziskom šiestich bodov. Jarnú časť súťaže odštartujú Michalovčania v sobotu 10. februára 2024 na trávniku Podbrezovej.

Oproti predošlému zápasu so Skalicou urobil tréner Peter Struhár tri zmeny v zostave - na lavičke zostal Michal Jeřábek, pre kartový trest mu chýbal Polydefkis Volanakis a pre zranenie Stanislav Danko. Účastník Európskej konferenčnej ligy bol od úvodu aktívnejší a v 10. minúte ako prvý vyskúšal Freliha Bernát, ale michalovský brankár si s jeho strelou hravo poradil. Rovnako tak aj na druhej strane domáci Takáč bez problémov chytil strelu Bednára. V 17. minúte mal veľkú šancu Bukata, no zakončoval vedľa brány. Potom volala po góle aj Ďurišova hlavička a v 35. minúte Frelih skvelo zasiahol proti Bukatovi. Záver polčasu bol rušný, najprv Jánošíkova strela skončila na brvne a na opačnej strane z nevinnej akcie Zeljkovič presnou strelou k žrdi prekonal Freliha - 1:0.

Na začiatku druhého polčasu to viackrát pred michalovskou bránou horelo, nebezpečné bolo hlavne zakončenie Ďuriša, s ktorým si poradil Frelih, ale potom sa žlto-modrí vzchopili a nechýbalo veľa, aby skóre vyrovnali. V 59. minúte van Kessel našiel v šestnástke Marcina, ktorého v obrovskej šanci vychytal Takáč. Po hodine hry v krátkom časovom slede dvakrát nepresne strieľal domáci Bernát. Zemplínčania cítili, že môžu na horúcej trnavskej pôde urvať nejaký bod, mali niekoľko sľubných útokov, ktoré však nedotiahli do zdarného konca. Spartak mohol v závere ešte poistiť svoje víťazstvo, avšak Ofori z priameho kopu mieril vysoko nad a po rohovom kope toho istého hráča sa neujala ani hlavička Procházku.

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 45+. Zeljkovič

ŽK: 48. Azango - 5. L. Šimko, 43. Karasiuk

Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Pacák; 2018 divákov

FC SPARTAK: Dom. Takáč - Procházka, Durič, S. Kóša, M. Šulek - Zeljkovič, Bukata (76. Paur), J. Bernát (68. Mikovič) - Ofori, M. Ďuriš (76. Djuričin), Azango (84. Gorosito)

MFK ZEMPLÍN: Frelih - L. Šimko, F. Vaško, M. Bednár, Bahi - Karasiuk (46. Jeřábek), Shimamura - L. Jánošík (74. D. Magda), Musák (40. D. Pavúk), van Kessel - M. Marcin

Michal Gašparík ml. (tréner Trnavy): „Spolu s realizačným tímom sme boli spokojní so vstupom do zápasu. Po veľkom zápase v Turecku prísť do ligového kolotoča, keď je v hľadisku minimum ľudí, nie je jednoduché nastaviť sa v hlavách. Chalani ukázali charakter, výborne prepli a druhý polčas bol viac-menej v našej réžii. Len… Hazardovali sme s výsledkom, mohli sme dať tri – štyri góly už v prvom polčase a keď také šance nepremeníte, väčšinou sa to vráti, súper vás v takýchto zápasoch obvykle potrestá. Chvalabohu trafili brvno. Mali sme tam potom protiútok na konci prvého dejstva, ktorý rozhodol o zápase. V druhom polčase už vyložené šance neboli, zbytočne sme to dramatizovali do konca, odchádzali nám sily, ale sme spokojní s troma bodmi, ktoré sme potrebovali. Získali sme o dva body viac ako minulý rok o takomto čase, hrali sme 33 zápasov. Zvládli sme to až nad očakávania, výsledkovo sme zvládali aj ligu. Sme na umiestnení, na ktorom sme chceli byť. Síce to bude v tejto sezóne veľmi ťažké, ale budeme sa biť o to, aby sme si zaslúžili Európu a umiestnenie aj do budúcej sezóny.“

Peter Struhár (tréner Michaloviec): „Do Trnavy sme išli s tým, že keby sa nám tu podarilo bodovať, bolo by to veľmi dobré. Boli sme si vedomí, že Trnava hrala ťažký zápas v Turecku, mala problémy rovnako ako my so zranenými hráčmi, určite aj unavenými. To sme chceli využiť. Náš vstup do zápasu nebol, ako sme si predstavovali. V týždni sme niečo nacvičovali, museli sme niečo zmeniť, lebo nám pre zranenie vypadli dvaja hráči, ďalší bol vykartovaný. Prvý polčas z našej strany nebol dobrý, Trnava mohla ísť hneď na začiatku do vedenia, čistý gól na hlave mal Michal Ďuriš. Prežili sme to. Potom sme trochu z tlaku vyšli, boli sme aj my nebezpeční, mali sme šancu Marcinom, trafili sme brvno. Nepadlo nám to tam, z protiútoku a ďalšieho útoku sme inkasovali po nie veľmi nebezpečnej situácii. Súper strelil gól z efektívneho priestoru streľby. Išli sme do šatne s jednogólovým mankom. V kabíne prišlo aj k tvrdším slovám, za druhý polčas chalanom ale chcem poďakovať, zlepšili sa. O veľkú šancu Marcina sme boli po zmene strán nebezpečnejší, ale Trnava dnes v globále zaslúžene vyhrala.“