Novinkou Voyo zápas týždňa

2024-02-09 15:22:30

Niké liga sa vracia, fanúšikov čakajú na Voyo novinky

Najvyššia domáca futbalová súťaž Niké liga sa už tento piatok opäť naplno rozbehne po 53-dňovej zimnej prestávke. Hneď prvý zápas jarnej časti prinesie očakávaný šláger súťaže, keď druhý tím tabuľky MŠK Žilina privíta na domácom trávniku priebežného lídra ŠK Slovan Bratislava. Zápas je na programe v piatok 9. februára o 17:30 hod. a v priamom prenose ho odvysielajú Voyo a stanica Nova Sport 1. Predzápasové štúdio sa začne o 17:05 hod., zápas bude komentovať Marek Arpáš spolu s expertom Martinom Poljovkom. Jesenná konfrontácia týchto súperov sa na Tehelnom poli skončila víťazstvom „belasých“ 2:0, keď sa gólovo presadili Strelec a Barseghyan. „Šošoni“ teda svojmu súperovi majú čo vracať, navyše budú chcieť skresať manko na prvú priečku, na ktorú po jeseni strácajú sedem bodov.

Predplatitelia môžu na Voyo tradične sledovať aj všetky zvyšné zápasy 19. kola Niké ligy. V sobotu o 15:00 hod. to budú duely Dunajská Streda – Skalica, Podbrezová – Michalovce, Zlaté Moravce - Vráble – Banská Bystrica a Ružomberok – Trnava. V nedeľu o 17:30 hod. kolo uzavrie stretnutie Trenčín – Košice, ktoré odvysiela aj TV Dajto.

Vyšší produkčný štandard, vyšší divácky komfort

Novinkou, ktorá prichádza od jarnej časti sezóny 2023/2024 a má ešte zvýšiť komfort divákov, je rozšírenie počtu kamier pri Voyo zápasoch. „Sme radi, že sa tento zámer podarilo v spolupráci s ÚLK zrealizovať ešte počas rozbehnutého ročníka. Opäť tak zvýšime štandard snímania a celkovo produkčnej úrovne prenosov, čo je naším dlhodobým cieľom. Veríme, že fanúšikovia si aj vďaka tomu naplno užijú dramatické zápasy, ktoré nás počas jari čakajú,“ povedal generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík. „Keď sme v roku 2021 spojili sily s najsledovanejšou televíziou na Slovensku, stanovili sme si spoločný strategický cieľ. Tým je najmä prinášať zápasy našej ligy vo vysokej kvalite a tú ešte postupne zvyšovať. V Markíze sme našli mediálneho partnera, s ktorým spoločnými silami rozvíjame našu ligu. Teší ma, že postupne zvyšujeme i produkčné štandardy a že fanúšikovia tak majú z futbalu ešte krajší zážitok,“ vyzdvihol vzájomnú spoluprácu prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák. 

Voyo zápas týždňa

Od nadstavbovej časti, ktorá odštartuje počas druhého marcového víkendu, sa diváci môžu tešiť aj na ďalšiu novinku – „Voyo zápas týždňa“. Pôjde o vybraný zápas kola, ktorý bude snímaný na sedem kamier s využitím technológie VAR. Videoasistent rozhodcu sa doteraz používal len v televíznych zápasoch, ale počnúc nadstavbou bude VAR dohliadať už na polovicu zápasov každého kola. Tento zápas dostane zároveň na Voyo vždy samostatný časový slot tak, aby nekolidoval s inými zápasmi Niké ligy.  „Voyo zápas týždňa bude ozvláštnený aj zápasovým štúdiom, ktoré bude umiestnené priamo na hracej ploche. Okrem prítomnosti experta sa diváci počas zápasového programu môžu tešiť na zaujímavých hostí pri mikrofóne a tiež špeciálny tematický obsah, v ktorom sa naši redaktori budú venovať dianiu v jednotlivých kluboch Niké ligy s dôrazom na mládežnícke tímy a talenty, ktoré v nich vyrastajú,“ priblížil šéfredaktor športu TV Markíza Martin Lisý.  Jarná časť Niké ligy vyvrcholí v sobotu 18. mája, čo je najneskorší možný termín, kedy spoznáme nového slovenského šampióna. Po záverečnom kole nadstavby ešte bude na programe dvojzápas baráže o postup do Niké ligy medzi 11. tímom tabuľky a vicemajstrom druhej najvyššej súťaže, prípadne aj play-off zápasy o účasť v predkolách Európskej konferenčnej ligy UEFA. Všetky zápasy nájdu diváci naživo či kedykoľvek zo záznamu na Voyo.

Program 19. kola Niké ligy
Piatok 9. február
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (17.30 hod.)

Sobota 10. február
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Dukla Banská Bystrica (15.00 hod.)
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Skalica (15.00 hod.)
FK Železiarne Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce (15.00 hod.)
MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava (15.00 hod.)

Nedeľa 11. február
AS Trenčín - FC Košice (17.30 hod.)