Domáca prehra gólom z penalty

2024-02-17 10:20:23

O výsledku rozhodol gól v nadstavení prvého polčasu.

Ani na dvadsiaty pokus sa futbalistom MFK Zemplín Michalovce nepodarilo zaknihovať víťazstvo. V sobotňajšom stretnutí 20. kola Niké ligy doma podľahli neobľúbenému súperovi z Ružomberka 0:1, keď o osude duelu rozhodol pokutový kop v nadstavenom čase prvého polčasu.

Už v 3. minúte vystrašil Lavrinčík domáceho brankára Freliha, ktorý musel jeho nepríjemnú strelu vyraziť. Zemplínčania sa o slovo prihlásili až v 21. minúte, kedy po Arevalovom centri chytil Marcinovu hlavičku Frühwald. O päť minút neskôr to skúšal strelou z hranice šestnástky Arevalo, ale mieril nad bránu. Onedlho na opačnej strane si s Boďovým zakončením poradil Frelih. V úplnom závere prvého dejstva po súboji Veremieieva s Hladíkom nariadil rozhodca Kišš v prospech hostí pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Boďa a hoci Frelih smer jeho strely vystihol, lopta skončila v sieti - 0:1.

Hneď na začiatku druhého polčasu sa vyznamenal Frelih pri strele Gabriela k pravej žrdi. V 59. minúte po Shimamurovej prihrávke z dobrej pozície mieril vedľa Jánošík a hneď na opačnej strane zakončenie Zsigmunda zneškodnil Frelih. V 77. minúte boli Michalovčania veľkú šancu na vyrovnanie, z pravej strany odcentroval Šimko, našiel hlavu striedajúceho Niarchosa, ktorého hlavičku skvele vyrazil Frühwald. Dobrú príležitosť mal v 83. minúte aj najlepší strelec domácich Marcin, avšak rozvlnil iba bočnú sieť, a tak Liptáci si odviezli zo Zemplína trojbodový zisk.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 45+. Boďa (11 m)

ŽK: 18. S. Danko, 45+. Veremieiev, 54. Bahi, 68. Arevalo, 90+. Adekunle - 17. Chrien, 42. A. Mojžiš, 78. Lavrinčík

Rozhodovali: Kišš - Roszbeck, Halíček; 849 divákov

MFK ZEMPLÍN: Frelih - L. Šimko, Dzotsenidze, Volanakis, Veremieiev (46. Bahi) - Karasiuk (70. I. Žofčák), Shimamura, S. Danko (62. Ramos) - L. Jánošík (62. Niarchos), Arevalo (75. Adekunle), M. Marcin

MFK: Frühwald – Gabriel, Malý, A. Mojžiš – Luterán, Lavrinčík, M. Zsigmund, Selecký – Hladík (73. Gerec), Boďa (64. Chobot), Chrien (82. Múdry)

Peter Struhár (tréner Michaloviec): „Vedeli sme, že to bude náročný zápas, lebo Ružomberok má fyzických hráčov, čo bolo od prvých minút vidieť. Chceli hrať jednoduché útoky, mali výškovú prevahu a z toho sa chceli dostávať do šancí. My sme mali svoj zámer, keď sme chceli mať prevahu hlavne v strednej vertikále. To, čo sme si mysleli, sa aj stalo - bol to zápas o jednom góle. Ružomberku sa ťažko dávajú góly, čo sa potvrdilo aj dnes. Mal aj viac vyložených šancí ako my, hlavne v prvom polčase. Po prestávke prišla pasáž, kedy na oboch stranách boli ľahké straty. Čakali sme na svoju príležitosť a tá aj prišla, ale proti dobre hrajúcej obrane sme sa nepresadili. My sme gól nedali, hostia áno, takže zaslúžene vyhrali.“

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Počítali sme s nejakým priebehom zápasu a ten sa aj naplňoval. Chceli sme mať balans medzi prechodmi do útoku, čo sa nám celkom darilo, hoci niekoľko strát lôpt tam bolo. Brzdilo nás nepremieňanie šancí, zopár situácií sme nedotiahli do konca. Do vedenia sme mohli ísť aj skôr a zápas by bol pre nás kľudnejší. Súper bol nebezpečný, hral rýchlo dopredu a mal veľa zaujímavých situácií. Našťastie sme ho celý zápas držali na dištanc od našej brány a dokázali skórovať z penalty. Druhý polčas bol živelný z oboch strán, hralo sa hore-dole a stratilo to kompaktnosť. Som rád, že sme vzadu udržali nulu a vyhrali, za čo chlapcom ďakujem.“

Sobota 24. februára o 15.00 hod.: Žilina - Michalovce (21. kolo NL)

Sobota 2. marca o 17.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce (22. kolo NL)

Streda 6. marca o 17.30 hod.: Michalovce - Trnava (štvrťfinále SC)