Je to tam! Máme prvé víťazstvo!

2024-03-02 14:06:35

Zlaté Moravce sme doma zdolali rozdielom triedy.

Nekonečné čakanie na víťazstvo sa po dlhých 287 dňoch skončilo! Michalovskí futbalisti v záverečnom 22. kole základnej časti Niké ligy zdolali na vlastnom trávniku v dôležitom zápase posledný celok tabuľky trojgólovým rozdielom 4:1, keď museli otáčať nepriaznivé skóre. Pred ViOnom majú v tabuľke aktuálne šesťbodový náskok.

Žlto-modrí mali od úvodu územnú prevahu, avšak vpredu dlho nedokázali nič vymyslieť. V 20. minúte vybojovali hostia priamy kop, ktorý aj využili, keď tečovaná strela Jinjolavu skončila v michalovskej sieti - 0:1. Domáci postupne zvyšovali iniciatívu, v 26. minúte po Marcinovej akcii prestrelil z dobrej pozície bránu Niarchos a zakrátko Bednárov pokus bez problémov chytil Lukáč. V 34. minúte mohli ísť hráči od Žitavy do dvojgólového vedenia, po zaváhaní Magdu v tutovke zlyhal Mészáros, ktorý zoči-voči Frelihovi minul bránu. V závere polčasu Zemplínčania zatlačili svojho súpera, Žofčákova strela zo 40. minúty ešte medzi tri žrde nemierila, ale o tri minúty kapitán MFK Zemplín už rozburácal tribúny a vyrovnal na 1:1. Týmto gólom zároveň opäť raz prepísal historické štatistiky našej najvyššej súťaže, keď sa stal prvým hráčom, ktorý skóroval po štyridsiatke.

Po zmene strán domáci išli naďalej za víťazstvom, v 50. minúte tvrdú strelu Danka s námahou vyrazil striedajúci brankár Chropovský, ktorý cez prestávku musel nahradiť zraneného Lukáča. O sedem minút sa "strakovci" dočkali druhého gólu, keď najlepší strelec mužstva Marcin prepálil Chropovského - 2:1. V 64. minúte už domáci viedli o dva góly, po rohovom kope Žofčáka na prednú žrď sa premiérovo presadil Niarchos - 3:1. Po tomto momente ovládli východniari dianie na trávniku a keď v 75. minúte nádhernou strelou rozvlnil sieť van Kessel, o triumfe Michaloviec už nebolo pochýb - 4:1. Ten istý hráč mohol desať minút pred koncom ešte prikrášliť výhru domácich, avšak strieľal nad bránu. MFK Zemplín bez problémov dokráčal k prvému tohtosezónnemu víťazstvu, mrzieť ich môže akurát strata stopéra Volanakisa, ktorý v 89. minúte uvidel červenú kartu.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:1)

Góly: 43. I. Žofčák, 57. M. Marcin, 64. Niarchos, 75. van Kessel - 20. Jinjolava

ŽK: 44. I. Žofčák, 78. S. Danko - 45+. Balič, 69. Moško

ČK: 89. Volanakis (Michalovce)

Rozhodovali: Gemzický - Poláček, Hrmo; 1406 divákov

MFK ZEMPLÍN: Frelih - D. Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi (65. Veremieiev) - M. Bednár - van Kessel (84. L. Jánošík), I. Žofčák (78. F. Vaško), S. Danko, M. Marcin (78. Ramos) - Niarchos (84. Adekunle)

FC VION: P. Lukáč (46. Chropovský) - Majdan (61. Dulay), Moško, R. Nagy, Čonka - Jinjolava (61. Tabatadze), Mondek, Balič (75. Brenkus), M. Kuzma, K. Mészáros - Balaj

František Straka (tréner Michaloviec): „V prvých 25 minútach sme veľmi chceli a boli sme nervózni, z čoho pramenili chyby. Po jednej z nich sme aj inkasovali gól. Boli tam aj ďalšie situácie, ktoré tiež zaváňali gólom. Chlapcom musím poďakovať. Nesmierne dôležitý bol vyrovnávajúci gól, ktorý sme dosiahli ešte do prestávky. Ten nám vlial veľa sebavedomia a druhý polčas bol už v našej réžii. Môj tím podal dobrý výkon, aj keď vieme, na čom ešte musíme popracovať. Je to úžasná vec počuť chlapcov opäť sa radovať z víťazstva a ako si ho užívajú. Dáva nám to obrovskú silu ďalej pracovať. Chlapci to odmakali, odjazdili a odpracovali, za čo im ďakujem.“

Dušan Uhrin ml. (tréner Zlatých Moraviec): „Pred zápasom sme museli riešiť problémy so zostavou, z ktorej nám pre zranenia a kartové tresty vypadlo niekoľko hráčov. Preto sme stavili taktiku na to, aby sme boli pevní v obrane. Do 40. minúty sa nám to darilo a súper si s nami nevedel dať rady. Napriek tomu sme inkasovali gól na 1:1, keď sme urobili zbytočnú chybu. V druhom polčase boli domáci hráči lepší a pohyblivejší. Cez prestávku sme museli vymeniť brankára, čo je nepopulárna zmena. Gratulujem súperovi k víťazstvu. Teraz prídu Michalovce k nám a my sa to budeme snažiť zvrátiť, keďže dnes sme to pokazili.“

Streda 6. marca o 17.30 hod.: Michalovce - Trnava (štvrťfinále SC)

Sobota 9. marca o 15.00 hod.: Zlaté Moravce - Michalovce (1. kolo nadstavby NL)

Piatok 15. marca o 17.30 hod.: Michalovce - FC Košice (2. kolo nadstavby NL)